avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate erou04

Activitate erou04

merci mult! ... eu nu cred ca e greseala, ci mai degraba o "solutie" care a abordat-o fratele cumnatului meu in comun acord cu primarul comunei (trebuie remarcat ca sunt foarte buni prieteni)... deja imi imaginez cum v-a fi sfarsitul...de necrezut! :(
se poate face ceva in acest sens?
Buna ziua tuturor!

puate sa-mi explice si mie cineva ce inseamna "titlu de proprietate prin costituire"? cumnatul meu a construit cu fratele lui acum 28 de ani o casa pe un teren al tatalui lor. Anul trecut a devenit fratele cumnatului meu proprietar al terenului. Pana acum sase luni noi nu am stiu lucrul asta. Cand am aflat ca terenul e al fratelui cunatului meu, am propus sa facem cat se poate de repede contract de vanzare cumparare... sora mea a fost saptamana trecuta la notar si a aflat ca au titlu de proprietate e prin constituire si ca nu pot sa vanda 10 ani de zile. Poate cineva sa-mi dea relatii? Ce inseamna asta? Eu traiesc de cativa ani in Germania si nu mai am haber de legile din romania :(... solutii??? ce se poate face? va multumesc la toti anticipat!!! help!!!!!
theodora