avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan2506

Activitate bogdan2506

Bun ziua
am si eu o problema cu societatea de asigurari CARPATICA.Am fost lovit in spate de o masina a carui proprietar avea asigurare la Carpatica dupa care am sunat la 112 si am cerut sa ni se faca proces verbal.Ei nici macar nu s au deplasat la locul accidentului fiind fara victime.Ne am dus dupa ei pe Valea Oltului accidentul s a intamplat pe raza localitatii Calimanesti jud Valcea,politistul de la rutiera a refuzat sa ne faca proces verbal si ne a dat constat amiabil.Am acceptat pana la urma si cel care m a lovit mi a dat asigurarea lui recunoscand ca e vinovat,dupa care am mers pe la sediul Carpatica din Valcea mi am deschis dosar de dauna ramanand ca cel care m a lovit sa si deschida la Bucuresti .Dupa a 2 saptamana si a deschis dosar la cei de la Bucuresti(l au tot amanat cei de la asigurare spunand ca sunt ocupati sa revina in cateva zile sa i se faca poze) uramand ca dosarele celor 2 masini sa merga la Sibiu sediul central Carpatica Asig.Dupa 4 zile de la deschidere dosarului de la Bucuresti mi au dat raspuns DOSAR RESPINS pe motiv ca nu exista corespondenta intre cele 2 masini.Eu stau cu masina de o luna lovita pentru ca nu mi se avizeaza dosarul de la Carpatica si nefiind vina mea .....
Inca mai exista in Romania aceasta companie zisa Carpatica Asig care nu PLATESTE DAUNELE