avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate honey_geoo

Activitate honey_geoo

Răspuns la discuția Cum desfiintez un SRL?
Va multumesc din suflet
O seara placuta!
Răspuns la discuția Cum desfiintez un SRL?
Am primit fisa sintetica in care nu este stipulat nimic. Asta inseamna ca nu am datorii, nu?
Răspuns la discuția Cum desfiintez un SRL?
Cred ca voi apela la un lichidator, dar cum aflu sa vad ce amenzi am?
Răspuns la discuția Cum desfiintez un SRL?
aveti cumva idee cat este amenda?
Răspuns la discuția Cum desfiintez un SRL?
multumesc pt raspuns
ma poate lamuri cineva cum aflu daca firma are datorii?
Buna seara.
Am o dilema privitoate la SRL-ul la care sunt asociat unic. Doresc sa desfiintez firma si nu stiu care este procedura.
SRL-ul l-am infiintat in august 2010 si nu are nici un fel de activitate. Am fost azi la Administratia Financiara pt a solicita o fisa sintetica cu toata situata firmei si mi s- a dat o adresa de email a inspectoarei care se ocupa de sectorul in care este arondata firma. Cum aflu daca am datorii?Daca nu am depus declaratiile capat vreo amenda? Ce este de facut?incotro sa ma indrept?Trebuie sa desfiintez firma de urgenta!!!
Va rog ajutati-ma!
Buna ziua.
Tatal meu este intr o situatie complicata. Tatal lui, deci bunicul meu, a murit acum 15 ani, iar succesiunea nu a fost facuta, la acel moment bunica sperand ca fiii ei se vor intelege frateste dupa moartea ei. Insa nu este deloc asa. In total sunt 4 frati. Dupa moartea bunicii mele cum se va imparti casa?presupun k in 4 parti egale....
Fiind o casa la curte, tatal meu care locuieste acolo(in casa bunicii) a facut anumite imbunatatiri(a bagat gaze, apa, a facut baie in casa etc). Are doar facturi pe numele lui referitor la banii care i a cheltuit cu aceste imbunatatiri.
Dupa moartea bunicii cred ca se vor certa groaznic si deja fratii(2 dintre ei) isi fac planuri ca pe tatal meu il vor arunca in strada. Cum trebuie sa procedeze sa nu fie dat afara de catre cei 2 frati? el spune ca isi face gard pe partea lui de teren care ii va ramane si cu asta rezolva totul, dar nu cred ca e atat de usor...din pct de vedere legal.
Mentionez ca nu are bani pt a i despagubi, dandu le contravaloarea partii celor 2, iar daca acea casa va fi vanduta pt a imparte banii, tot nu ii ajung tatalui sa si cumpere macar o garsoniera.
Bunica mea a incercat sa faca succesunea, dar nici unul dintre cei 2 frati nu vor sa semneze.
Ce este de facut in aceasta situatie? Bunica poate sa rezolve cumva situatia acum cat este in viata? Tatal meu poate ramane pe terenul care ii revine in urma impartirii fara sa fie alungat de catre frati?

stima
Spuneti mi va rog si de ce acte am nevoie
ce trebuie sa pun la dosar?
Buna seara!
Ma confrunt cu o problema destul de serioasa..,vecinii de deasupra ma inunda. Pur si simplu imi 'ploua' in casa. Stau cu oale si ulcele in care sa curga apa.
Ce este de facut in aceasta situatie?
Vreau sa i dau in judecata si doresc sa ma sfatuiti cum sa procedez in acest caz
Banuiesc ca primul pas ar fi sa fac o reclamatie la politie.....
Nu am facut o pana acum crezand ca ne inteegem cu vorba buna, dar deja inundatia mi a stricat 3 tavane si cred ca faianta din baie sta sa cada.
Nici asigurare nu am....inca...
Astept sfaturile dvs
Inca ceva...este neaparata nevoie de un avocat care sa ma reprezinte in procesul care vreau sa l intentez?
Voi rezolva ceva cu procesul?imi voi recupera daunele?


stima
Răspuns la discuția redeschidere srl
multumesc frumos pt raspns