avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate deaur

Activitate deaur

la cat timp de la semnarea contractului de scolarizare are obligatia scoala de a elibera o copie ?
Răspuns la discuția art 841 c. civ
se pare ca se citeaza si se elimina aceasta posibilitate prin :

"Noi donatorii avem 6 copii si facem prezenta donatie cu scutire de raport cunoscind disp. art. 841 c. civ. "
Răspuns la discuția art 841 c. civ
da vom merge la consiliere cu toate actele totusi poate se face ceva si inainte de nefericitul eveniment multumesc mult pentru raspuns ! toate cele bune
Răspuns la discuția art 841 c. civ
va multumesc mult pentru raspuns o sa revin si eu cu detalii dupa ce o sa vorbesc maine cu un politist in legatura cu buletinul
bunica mea fosta proprietara care a facut donatia a facut semnatura pentru buletinul fiului fara acordul fiicei care a primit donatia - bunica mea se bucura de dreptul de uzufruct viager pana la moartea sa
Răspuns la discuția art 841 c. civ
donatorul este bunica mea - a donat fiicei din Spania care vrea dupa moartea mamei sale sa vanda apartamentul si sa isi plateasca datoriile la banca din Spania - tatal meu este fratele ei, are grija de bunica mea ... si tatal meu si-a facut buletin la aceasta adresa si este amenintat ca nu a facut legal buletinul si ca trebuia si aprobarea sorei pentru asta ... de aceea tatal meu vrea sa atace acest act de donatie pentru ca nu este normal ca sora sa ia tot si el nici buletin nu are voie ...
multumesc
Răspuns la discuția art 841 c. civ
care sunt pasii ce trebuie urmati in acest proces ?
Răspuns la discuția art 841 c. civ
cat costa si pe ce durata se intinde un proces ca acesta ? bunica mea este inca in viata dar a avut un atac cerebral si sufera de dementa partiala ... am vrea sa incepem procesul dar deocamdata nu avem banii necesari ! multumesc pentru raspunsuri
Răspuns la discuția art 841 c. civ
se incalca dar acuma nu stiu ce sanse avem sa castigam o cota din apartament !? tatal meu are grija de bunica mea dar nu o sa primeasca nimic pentru ca apartamentul o sa se vanda si la revedere ! cam cat costa un proces ca acesta si cat dureaza ? multumesc mult
si daca a facut deja buletinul ? si matusa mea ameninta cu plangere ?