avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate GRASON

Activitate GRASON

Dupa efectuarea concediului de odihna vreau sa depun incepind cu ziua urmatoare cererea de pensionare anticipata partial Casa de pensii dar am efectuat mai cu 17 zile concediu de odihna decit mi se cuveneu . Cum va considera angajatorul aceste zile si daca imi poate aproba cererea cu data solicitarii (stiu ca trebuie sa platesc ptr zilele acordate in plus)Le poate considera absente nemotivate sau care sunt consecintele intru cit eu nu mai vreau sa imi continui activitatea din motive de sanatate !
Se mai poat recupera monezile de aur confiscate abuziv( sau c/v lor in cazul in care au topite ) [prin actiune impotriva BANCII NATIONALE in anul 2011? Care este actul normativ in vigoare in baza caruia poate declansa procesul intru-cit persona nu a fost piona acum in posesia documentului de confiscare si a celui prin care BNR confirma depunerea monezilor ?
As vrea sa stiu daca monezile de aur confiscate si pentru care exista documente ca au fost depuse la Banca Nationala mai pot fi recuperate( sau c/v lor daca au fost topite ) si in ce act normativ se prevede aceasta.Daca in anul 2011 se mai poate introduce actiune impotriva BANCII NATIONALE?