Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... solicitare pensionare anticipata partial dupa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

solicitare pensionare anticipata partial dupa efectuarea concediului de odihna

Dupa efectuarea concediului de odihna vreau sa depun incepind cu ziua urmatoare cererea de pensionare anticipata partial Casa de pensii dar am efectuat mai cu 17 zile concediu de odihna decit mi se cuveneu . Cum va considera angajatorul aceste zile si daca imi poate aproba cererea cu data solicitarii (stiu ca trebuie sa platesc ptr zilele acordate in plus)Le poate considera absente nemotivate sau care sunt consecintele intru cit eu nu mai vreau sa imi continui activitatea din motive de sanatate !
Vi se va solicita restituirea indemnizatiei de CO aferenta zilelor de Co efectuate in plus.