avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Activitate fEDDe

Activitate fEDDe

Va multumesc din inima pentru informatiile date.Astazi am fost la politia rutiera , dosarul penal este neatins deoarece la externarea victimei se vor lua in considerare zilele de spitalizare.Am fost si la compania de asigurare care acelasi lucru mi l-au zis despre despagubire (in valoare de 2.500.000 euro).Tot odata vreau sa mentionez ca un var de al mamei mele este avocat si o ne-a indrumat pana acum.Va multumesc
Buna ziua . Numele meu este Alex , am 19 ani si as dori sa adresez cateva intrebari domnilor avocati care ar putea sa ma ajute.
Mama mea a avut un accident de masina pe data de 14 octombrie.A fost foarte tare lovita pe trecerea de pietoni de catre o femeie de 21 care era la volan.A stat 4 saptamani si 3 zile in coma profunda, clavicula rupta, fractura de stern, 8 coaste rupte, plamanii amandoi perforati de coaste, fractura de femur si umarul rupt.1 luna si jumatate a stat in reanimare si acum am transferat-o la alt spital pentru recuperare locomotorie.
Ce as dori sa va intreb este : Familia autoarei accidentului este foarte bogata material asigurand toate operatiile mamei mele si 5000 de ron mie pentru a avea de cheltuiala in tot acest timp.Ei au zis cand se face mama bine sa nu se ajunga la tribunal , ci pe cale amiabila. Cati bani as putea sa le cer la daune fizice si morale ?
Si inca o intreabare : Asigurarea masinii am inteles ca da o despagubire in urma certificatului medico legist . Cam ce valoare ar avea si acea despagubire ?

Va multumesc.