avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate adi_sararu

Activitate adi_sararu

multumesc de raspuns r.gabi

totusi daca insist totusi la firma de intermedieri auto (poate dau de cineva de acolo mai intelegator ) si reusesc sa capat o copie a contractului de vanzare-cumparare, cum pot radia masina si a o sterge de la primarie?
Multumesc
buna ziua, am si eu o problama legata de neradierea unei masini fosta propietate personala pe cara am vandut-o (acuma cati-va ani buni) unei persoane, cu contract de vanzare-cumparare la o firma din domeniu. Problema mea este ca aceea persoana era din alta localitate, eu i-am dat toate actele masinii X-( , in ideea ca acel om urmeaza sa radieze masina ulterior de pe numele meu(ceea ce nu sa intamplat). Problema mare e ca eu nu mai am nici un act al masinii(nici macar copie), nu mai am nici contractul de vanzare-cumparare,l-am piedut( firma respectiva nu mai are arhiva, am fost la ei sa cer o copie), de omul acela nu pot sa dau ca nu mai stiu nici numele nici adresa,iar eu am ramas cu impozitul de platit la masina!!!Stiu ca este in mare parte greseala mea, dar asta e. Spuneti-mi va rog care sunt pasii de urmat ca sa pot sa o radiez si sa o sterg de la primarie, sa nu mai platesc impozit aiurea. Daca se poate face asa ceva fara tribunal/judecatorii , sincer nu am experienta in aceste situatii + ca nu dispun de fonduri pentru asa ceva.
Va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavoastra.
PS. as dori un raspuns din partea celor care cunosc intradevar solutia, si nu doar sfaturi(fara suparare).