avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Activitate Melore

Activitate Melore

Răspuns la discuția Sotia a plecat de acasa
Va Salut!Am fost la Politie,de servici era Agent Sef Capatana George,i-am explicat situatia si a spus ca nu pot face plangere penala de rapire deoarece copilul a plecat cu mama naturala...chiar nu pot face nimic sa imi gasesc copilul?daca este mama naturala poate dispare cu copilul fara sa pot face nimic?
Răspuns la discuția Sotia a plecat de acasa
Am primit mesaj de la ea,acum a blocat telefonul pentru apelurile de sosire,precum ca paraseste tara,eu stiam ca fara acordul ambilor parinti nu poate parasii Romania.Plangerea penala o fac la postul de Politie local?locuiesc in mediu rural.Multumesc!
Sambata s.a intamplat asta,a plecat de acasa la ora 8.00 AM si dupa ora 11 AM am sunat.o sa stiu ce rezultate are de la medic,telefonul a sunat toata ziua de sambata dar nu a raspuns,de cateva ori a dat si ton de ocupat asta insemnand ca vorbea cu cineva la telefon,de mediere nu mai poate fi vorba,este la a doua fapta de genul asta,pe atunci aveam doar 2 copii,a luat o fetita si una a ramas la mine,dar atunci am trecut peste treaba asta am zis copii sa aibe amandoi parintii,dar nu pot continua in felul acesta toata viata!
Va salut!Am si eu o intrebare,sotia mea a plecat de acasa motivand ca se duce cu fetita cea mai mica de 3 ani la un control medical,fetita are astm,si nu s.a mai intors,am incercat sa o sun nu raspunde,am trimis mesaje,a raspuns tot prin sms si a spus ca nu se mai intoarce acasa deoarece a gasit pe altcineva,mentionez ca suntem casatoriti de 17 ani si avem impreuna 4 copii,pot obtine custodia copiilor?ce trebuie sa fac in acest caz?Va multumesc!