avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1175 soluții astăzi
Forum Activitate marianaradu

Activitate marianaradu

Răspuns la discuția motiv divort
nu inteleg femeile astea care pun mai presus de familia lor..linistea mamei.poate sotul a vazut asta si e gelos pe mama dvs.v-ati pus intrebarea cum se simte cand vede ca in loc sa va gand la el va ganditi la mama dvs?de ce va mai casatoriti,mai faceti si copii daca nu va puteti desparti de parinti?
el nu lucreaza ptr firma romaneasca.e o firma din italia.nu are contract de munca normal.e un contract de colaborare.din aceasta cauza nu pot afla datele despre salariu.daca el nu e de acord sa mi se zica....ei nu zic.am adresa si nr de tel.degeaba.nu imi zic nimic.
eu vreau sa spun ca nu se poate afla veniturile lui.si mi-a mai zis ca daca il dau in judecata el isi va schimba locul de munca si nu voi mai afla nimic de el.a vb cu el avocatul meu ptr a trimite copie dupa dovada veniturilor si i-a raspuns ca nu e obligat sa faca asta.ptr a deschide proces am inteles ca trebuie sa am o dovada a veniturilor.si nu stiu cum o pot optine.mereu am aceleasi rsp.nu putem divulga datele personale ale angajatilor fara o hotarare judecatoreasca.in italia nu pot sa-l dau in judecata.iar in romania mi s-a zis ca daca nu pot dovedi veniturile il dau in judecata degeaba.va ramane acelasi cuantum al pensiei.imi cer scuze ca sant asa insistenta.va multmesc
va multumesc.pb e ca nu vor sa-mi zica ce salariu ia.eu stiu adresa si nr de tel.dar mereu am primit acelasi rp:protejarea datelor personale.pe mine ma poate afecta cu ceva daca nu am lucrat deloc de cand am divortat?mereu imi zice ca eu ce fac ptr copii.si ca el s-a saturat sa tina toata familia mea.mentionez ca stau la parintii mei si am si o sora minora.poate cere daca vine la proces dovezi cu ce venituri am avut eu?sant intr-o dilema mare.stiu ca are dreptate dar vreau sa ma asigur pe viitor.de aceea vreau marirea pensiei
buna ziua.sant divortata si am 2 copii minori.tatal plateste o pensie alimentara calculata dupa salariul minim pe economie din romania.el lucreaza in italia.ce e drept totdeauna a platit 300-400 euro pe luna in loc de 180 ron.plus ca mai face si pachete.am inteles ca are o relatie.mie frica sa nu ajunga sa plateasca doar 180 ron.am incercat sa-l dau un judecata ptr marire.stiu firma si nr de tel al firmei unde lucreaza.cand am cerut datele despre salariu mi s-a zis ca sant confidentiale.cum pot sa-l dau in judecata ?ce trebuie sa fac.el mi-a zis ca nu va veni la proces.e obligat sa vina cu datele despre salariu?mi-a zis ca daca il dau in judecata,isi va sch locul de munca si nu o sa mai stiu nimic de el.este vreo lege care sa-l oblige sa plateasca dupa salariul lui de acolo?va multumesc