avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate problema mare

Activitate problema mare

Răspuns la discuția dauna totala pe rca
Am fost azi iar la ei,am vb cu jurista companiei,a sunat de fata cu mine la bucuresti si cei de acolo au promis ca azi fac referatul pt depunerea banilor,sper sa ai primesc maine sau poimaine...Stima !
Răspuns la discuția dauna totala pe rca
Am inteles,au trecut cele 10 zile lucratoare,compania de asigurari nu au depus nici un ban in cont ba mai mult nu i-mi dau nici un raspuns care este cauza...Ce ar trebui sa fac???
In data de 11 03 2013 am avut un accident cu masina propritate personala cu o anumita persoana care a vrut sa intoarca masina de pe banda 1 pe celalalt sens de mers si a intrat direct in fata mea eu circuland regulamentar pe banda 2.Vreau sa mentionez ca era si dubla linie continua intre cele doua sensuri de mers.Respectiva persoana avea RCA la o firma f mare de asigurari iar inspectorul de daune a facut pozele necesare intocmirii dosarului si de la compania de asigurari a venit raspunsul ca reparatiia masinii mele ar costa mai mult decat valoarea masinii si mi-au incadrato la dauna totala propunandu-mi suma de 12300 ron si sa raman cu epava.Am fost de acord,am semnat actele necesare si am asteptat sa treaca cele 10 zile lucratoare sa i-mi intre banii in cont dar....NIMIC. Am tot sunat la ei dar o doamna,de acolo tot incerca sa ma convinga ca termenul legal nu este de 10 zile,ca sa mai astept,ca nu stie cat,efectiv mi-am dat seama ca misiunea ei acolo este sa prosteasca lumea...As vrea sa stiu cum ar trebui sa procedez in continuare,sincer va spun nu m-am asteptat la asa ceva din parte companiei de asigurari deoarece cred ca este cea mai mare companie de asigurari din tara,pacat ca nu pot da nume ,dar consider ca sunt total lipsiti de profesionalism din moment ce efectiv refuza sa dea un raspuns clar clientilor pagubiti...