avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate dralexandru

Activitate dralexandru

Răspuns la discuția Fila CEC fara acoperire
gigelin a scris:

va incurcati cu cecurile. sanse mici sa obtineti ceva. decat "valuri".
cereti-i ceva la schimb, marfa, lucrari, orice, pana la compensare. trebuie sa accepte. chiar cate putin.B-)

De regula sunt o persoana intelegatoare insa cu acesta nu mai pot fi.M-a mintit ca s-a facut plata de vreo 5 ori pana acum.Ce incredere sa mai prezinte pentru mine un astfel de om?Cum sa dezvolt cu el o relatie de parteneriat cand el minte cu nerusinare?
Răspuns la discuția Fila CEC fara acoperire
Multumesc pentru raspuns.
Dar in cazul in care deja contul il are blocat dupa cum mi-a spus?
Sincer nu urmaresc sa merg in instanta pentru ca stim cu totii cat de anevoioasa este acesta cale.Vreau doar sa-mi recuperez banii pentru care am platit TVA ,impozite etc.
Dar se pare ca instanta este singura cale!!!
Aveti idee cam cat dureaza toata procedura pana la recuperarea banilor?
Va multumesc!
Buna seara.
Va rog tare mult sa ma ajutati intr-o problema pentru ca sincer nu stiu ce sa mai fac!
Acum ceva timp am inchiriat cateva echipamente pentru o alta persoana juridica.
Prin contractul semnat de ambii administratori ,debitorul ii pune la dispozitie drept garantie creditorului o fila CEC in alb.
Bineinteles ca debitorul nu si-a onorat plata facturilor(ca altfel nu scriam aici)
Va rog sa-mi spuneti ce as putea face pentru a-mi recupera banii.
L-am sunat de nenumarate ori,i-am dat tot felul de adrese si nimic.Utilajele le-am luat de la el dar au ramas facturile neplatite.
Am inceput sa il amenint ca am sa merg cu fila CEC la banca dar pana acum nu am avut curajul de a-i face rau.
Totodata acum imi spune ca degeaba merg la banca pentru ca el nu are bani in acel cont si oricum este contul blocat de catre Finante.
Nu stiu ce sa fac in acesta situatie!Va rog sa-mi dati un sfat