avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Activitate fire4ice

Activitate fire4ice

Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra ! Sora mea este in in spital deci a depasit cele doua luni si mai are de stat ....pentru ca a avut multiple traumatisme are si metale bagate pe torace la coaste > A cum urmeaza recuperare ortopedica si locomotorie ....are probleme si cu memeoria si se exprima foarte greu !
Trebuie sa asteptam emiterea certificatului medico -legal si vedem de acolo !
Va multumesc pentru raspunsul rapid ! Avem un drum lung de parcurs ! Momentan sora mea trebuie sa urmeze tratamentele de refacere - alte operatii ( are tije si metale bagate pe zona toracica ) deja a depasit doua luni de spitalizari . Asteptam pana la emiterea certificatului medico -legal ...si cel mai probabil vom angaja un avocat cu experienta .....sa se ocupe de caz .....si cel mai probabil din bucuresti ( avem pe cineva recomandat ) pentru ca in orasul nostru cei inculpati pot cumpara pe orcine si orice ...deci nu am incredere . multumesc STEFAN
Buna Ziua - ma numesc STEFAN si am cateva intrebari > Mai intai sa va explic pe scurt cazul !
Sora mea a fost lovita din plin de o masina pe trecerea de pietoni in urma cu doua luni ! Accidentul a fost extrem de grav pentru ca a necesitat transport SMURD imediat la Bucuresti ! In bucuresti a fost internata intr-o sectie ATI cu multiple traumatisme ( cranio -cerebral . toracic - oase rupte coaste rupte come profunde etc etc etc plus posibilele complicatii care au aparut ) . Din fericire medicii au facut minui si i-au salvat viata ! Spitalizarea la bucuresti a fost de 6 saptamani > Acum este transferata intr-un alt spital de recuperare din tara unde urmeaza anumite proceduri ! Momentan pacienta este stabila comunica dar are anumite sechele printre care si neurologic ( nu stie de ce este in spital si nu retine nimic din ce vorbim cu ea)
RUGAMINTEA MEA ESTE URMATOAREA ! SA NE INDRUMATI SI SA NE SPUNETI CARE SUNT PRIMI PASI CE TREBUIESC URMATI DE AICI IN COLO !
DOSARUL SE AFLA LA POLITIE IAR CEI CARE SUNT RASPUNZATORI DE PRODUCEREA ACCIDENT SUNT OAMENI CU INFLUENTA . AVEM MARE NEVOIE DE SFATURILE DUMNEAVOASTRA !