avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate gaby507

Activitate gaby507

Răspuns la discuția bani imprumutati
mentionez ca paratul nu are nimic, pe salariu i-a fost pusa poprire, mostenire slabe sanse, cum as putea sa-i recuperez? am zis sa-i fac plangere penala mai mult ca sa ma razbun, pt. ca, chiar daca as castiga in civil nu ar avea de unde sa plateasca. Sau as putea sa-i fac si plangere si actiune in pretentii?
Răspuns la discuția bani imprumutati
multumesc, as putea sa-i fac si plangere penala pt inselaciune si/sau abuz de incredere mai intai? daca nu detine nimic si are si poprire pe salar ce sanse am sa-i recuperez
Răspuns la discuția bani imprumutati
multumesc mult , am inceput sa prind curaj. Care sunt pasi pe care ar trebui sa-i urmez in continuare?
mentionez ca nu eu i-am cerul el s-a oferit si deasemenea mentionez ca eu vreau sa-mi recuperez doar cei 4000 ron pe care i-am imprumutat
sa inteleg ca, culpa mea ar fi ca as fi accepat sa primesc mai muti bani decat i-am imptumutat? cum pot sa fac dovada ca a facut-o intentionat?
Răspuns la discuția bani imprumutati
ma intereseaza daca ceea ce a trecut el pe act , adica ca a luat 4000 si imi va da 8000 are vreo relevanta si m-ar putea acuza de camatarie (a facut-o intentionat) repet nu urmaresc decat sa imi recuperez suma imptumutata adica 4000 ron
a facut-o intentionat banuiesc eu, nu i-am cerut banii astia dar am zic ca daca tot se ofera omul ce treaba am eu, acum cred ca a facut-o intentionat, el a scris el a semnat, ma intereseaza daca are vreo relevanta asta in instanta, eu nu urmaresc decat sa imi recuperez banii imprumutati, mai cunosc si alte cazuri in care NUMITUL a procedat la la fel. De altfel al doilea job al lui este de escroc
In 2008 i-am dat 4000 ron imprumut unui coleg, ca are nevoie urgent, ca face un imprumut la o banca si ca imi va da inapoi 8000 ron in termen de 2 luni. Mentionez ca am facut o minuta (contract), in care el a scris ca a luat de la mine suma de 4000 ron si imi va da 8000 in termen de 2 luni, iar acum ma ameninta ca i-as fi dat bani cu camata. Mentionez ca nu mi-am recuperat cei 4000 de ron la care am pretentia, si deasemenea mentionez ca actul a fost scris in intregime de el si semnat de catre amandoi, act in care el a trecut doar numele si seria de buletin.au vreo relevanta aceste chestii si ce sanse as avea in instant ,unde trebuie sa depun plangere?
In 2008 i-am dat 4000 ron imprumut unui coleg, ca are nevoie urgent, ca face un imprumut la o banca si ca imi va da inapoi 8000 ron in termen de 2 luni. Mentionez ca am facut o minuta (contract), in care el a scris ca a luat de la mine suma de 4000 ron si imi va da 8000 in termen de 2 luni, iar acum ma ameninta ca i-as fi dat bani cu camata. Mentionez ca nu mi-am recuperat cei 4000 de ron la care am pretentia, si deasemenea mentionez ca actul a fost scris in intregime de el si semnat de catre amandoi, act in care el a trecut doar numele si seria de buletin.au vreo relevanta aceste chestii si ce sanse as avea in instant ,unde trebuie sa depun plangere?