avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1321 soluții astăzi
Forum Activitate colibas valentin

Activitate colibas valentin

plata datoriilor leam facut eu si si chitantele sunt pe numele meu dar faptul ca el nu are nici un venit si eu il intretin cu mancare etc. nu se ia in cosiderare si icontinuare tot eu le platesc pt ca el nu are de unde
in prezent locueste cu mine si sotia me in acel apartament si eu il intretin fapt find ca nu are nici o sursa de venit dar intretinerea gaz curent etc. eu o platesc
dar daca acesta nu vrea ca problema sa fie rezolvata pe cale amiabila tinad cont ca a fost dat in judecat de catre asociatia de locatari si eu mam prezentat in instanta si am luat aganjamentu ca voi plati eu datoriile care sunt estmate la 100 de milione vechi dintre care am platit jumatate + inpozitul + inbunatatiri facute in apartament care era aprope inlocuibil . dupa procesul de divort cu maicamea la lasat asa si a plecat maicamea stand 24 de ani cu el si nu sa ales cu nimica apartamentul find intabulat inainte sa se casatoreasca ce soluti am
Buna ziua in urma cu 7 ani am inceput sa investesc in apartamentul tatalui meu unde locuiesc si in prezent sunt casatorit si am si un copil problema mea este ca tatal meu vrea sal vanda apartamentul si nu ia in considerare ce am investit si am platit datori foarte mari pt care am fost nevoit sa iau inprumuturi de la banci si am toate chitantele ce pot face sa nu ma dea afara pe strada va multumesc