avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1412 soluții astăzi
Forum Activitate danielamanea

Activitate danielamanea

problema este ca ei nu afiseaza data cand conform legi decat luna in cazul meu nu au trecut nici macar 50 de zile dar eu nu pot participa la comun deoarece eu nu am avut niciodata de 6 ani decand am apartamentul vreo legatura cu agentul termic deasemenea deobicei facturile erau platite in avans si nici nu am fost informatie ca ei au hotarat ca facturile de penalitati pe care le-au primit acum cand nici macar nu furnizeaza agent termic le-au impartit la toti locatarii din zona atat cei care au beneficiat in 2009 -2010 ian feb cat si cei care sunt debransati in mod egal far sa existe un act legal intocmit
buna ziua locuiesc intr-un bloc si sunt debrasata de la furnizorul de agent termic de cand am cumparat apartamentul in urma cu 6 ani luna aceasta administratorul de la asociatie mi-a pus penalitati la factura de utilitati in valoare de aproximativ 10 % pe luna ca fiind restant cu suma de 87 de lei am fost penalizata cu 8,4 lei motivatia acestor penalitati a fost ca trebuie sa platesc penalitatile la agentul termic ca in momentul in care ei au primit factura de la agentul termic eu aveam acea restanta ..intrebarea mea este daca ei au o baza legala si pot percepe aceasta penalizare la un serviciu pe care nu l-am utilizat .au cumulat toate penalitatile de la toti furnizori si le-au impartit la numarul de locatari existenti si cu si fara centrale termice si le-au strecurat pe listele de plata care atunci cand sunt afisate nu au data conform legii 230