avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate napcori-alina

Activitate napcori-alina

Răspuns la discuția garantie materiala
buna,in momentul cand am plecat,am ramas cu anumite solduri in piata(magazine care trebuiau sa plateasca marfa),dar mi s-a spus ca nu este nici o problema,pt ca urmatorul angajat v-a incasa acei bani.eu mi-am dat demisia in luna iulie,iar garantia mi s-a dat pe data de 18 nov.pana la aceasta data s-au inchis 3 dintre magazinele cu care lucram,nerecuperand nimeni banii.acele chitante s-au taiat pt sumele nerecuperate.
Sunt agent de vanzari si am lucrat 14 luni la o firma nationala de distributie.Din momentul cand m-am angajat mi s-a spus ca se va opri lunar o suma de bani,reprezentand o garantie materiala, iar in momentul cand voi pleca din firma,acei bani se vor restitui integral.Am plecat acum 6 luni,in luna noiembrie am fost sunata de Directorul de Vanzari,pentru a-mi restitui garantia.Mi s-a dat un stat de plata sa semnez ,cum ca am primit respectiva suma,dupa care mi s-au inmanat niste chitante(dupa plecarea din firma s-au inchis trei magazine cu care lucram)+diferenta de bani.Este legal ce mi s-a intamplat?Cu respect Alina N.
Discuție sesizare itm
buna ziua,ma numesc Alina,si pe data de 08 12 2010,am facut o sesizare la itm,dar nu am primit nici un raspuns.care este termenul limita de raspuns?
Multumesc.