avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate lazarpaul

Activitate lazarpaul

Daca in prima instanta am fost condamnat fara sa beneficiez de legea micii reforme, chiar daca mi-am recunoscut fapta ink din prima instanta,as vrea sa stiu daca la apel sau la recurs pot beneficia de aceasta lege.Va multumesc.Astept raspunsul dvs.
Răspuns la discuția informatii despre mica reforma
In momentul de fata si pana la intrarea in vigoare a noului cod penal si de procedura penala este posibil ca cele 2 coduri sa mearga in paralel pana la intrarea in vigoare a noului cod?va multumesc si scuzatima k le trimit consecutiv dar nu am stiut ca nu se poate trimite asa!va multumesc si ast raspuns.
Răspuns la discuția informatii despre mica reforma
In noul COD PENALla art.175 dispare litera I iar omorul in loc public devine omor simplu.Daca nu sunt inca condamnat definitiv pana la intrarea noului cod cum beneficiez de aceasta lege?
Răspuns la discuția informatii despre mica reforma
Prima mea declaratie a fost data direct la tribunal si dupa aia la Parchet si Politie.Si la fiecare declaratie data mi-am recunoscut si regretat fapta,vreau sa stiu daca beneficiez de Legea din Mica Reforma prin care se reduce pedeapsa cu 1/3 .Va multumesc.astept raspuns.
Răspuns la discuția informatii despre mica reforma
dosarul se afla in fond s-au audiat toti martorii si am solicitat o contra expertiza la IML.IASI avand in vedere cauza decesului,la care am primit deja raspunsul.Cred ca urmeaza sa ramana in pronuntare.Va multumesc si astept raspuns
sunt acuzat de omor calificat art.174-175 al.1 lit.i cod penal.fapta a fost savarsita in 21 iun.2009.mi-am recunoscut fapta inca din prima instanta iar la ora actuala dosarul se afla in desfasurare.va rog frumos,as vrea sa stiu daca beneficiez de legea micii reforme prin care se ea o treime din pedeapsa pentru ca mi-am recunoscut fapta.va multumesc mult!va rog din suflet astept un raspuns!