avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate grigo62

Activitate grigo62

va rog sa-mi raspundeti daca se poate vinde un uscator de bloc fara acordul tuturor proprietariloe din blocul respectiv.Mentionez ca eu am doi pereti comuni cu uscatorul ,intentionez sa-l cumpar pentru ca s-a pus in vanzare dar actualul chirias ,care este si el vecin cu mine doreste sa-l cum,pere si el deoarece spune ca sta cu chirie in uscator ca si persoana juridica(are firma si foloseste uscatorul ca si magazin) si ca are prioritate deoarece sta cu chirie de 5 ani in uscator. MULTUMESC
sunt angajat la o firma din 9 ianuarie 2009,in anul 2009 nu am beneficiat de nici o zi de concediu de odihna,iar in anul 2010 am avut 2 zile.Am solicitat angajatorului sa mi se plateasca zilele restante pe cei doi ani deoarece am avut probleme grave in familie.A fost de acord.am primit compensatia in bani ,introdusa in salariul pe luna noiembrie .In luna decembrie am lucrat toata luna,iar acum am constatat ca nu primesc bonuri valorice deoarece am fost pontat in decembrie in concediu desi eu am lucrat toata luna.Va rog sa-mi spuneti daca s-a procedat legal si daca nu cum pot sa-mi primesc drepturile salariale