Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata concediului restant pe 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata concediului restant pe 2 ani

sunt angajat la o firma din 9 ianuarie 2009,in anul 2009 nu am beneficiat de nici o zi de concediu de odihna,iar in anul 2010 am avut 2 zile.Am solicitat angajatorului sa mi se plateasca zilele restante pe cei doi ani deoarece am avut probleme grave in familie.A fost de acord.am primit compensatia in bani ,introdusa in salariul pe luna noiembrie .In luna decembrie am lucrat toata luna,iar acum am constatat ca nu primesc bonuri valorice deoarece am fost pontat in decembrie in concediu desi eu am lucrat toata luna.Va rog sa-mi spuneti daca s-a procedat legal si daca nu cum pot sa-mi primesc drepturile salariale
NU S-A PROCEDAT LEGAL DEOARECE AVETI DREPTUL LA BONURI DE MASA CHIAR DACA VI S-A ACORDAT COMPENSATIE PENTRU CONCEDIU INTRUVIT ATI LUCRAT EFECTIV