avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cu sa formulez o intampinare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cu sa formulez o intampinare

am lucrat la o societate in perioada 2008-2009;in decembrie 2009 ne-a trimis in somaj, fara plata a 3salarii si jumatate;o banca a deschis proces ,iar noi fostii angajati auzind acest lucru ==
am depus o contestatie ,prin care ne ceream salariile restante,contravaloarea bonurilor de masa restante si contravaloarea zilelor de concediu de odihna neefectuat==
Cel mai recent răspuns: doroczi , utilizator 10:17, 4 Mai 2011
In titlu vorbiti de intampinare. Unde aveti nevoie de ea?
la tribunal,pt.ca in urma depunerii contestatiei am primit ocitatie in care sunt chemata in calitate de contestatator creditor in proces cu o firma de lichidatori care in acest moment este administrator judiciar al societatii la care am lucrat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce fac dupa falimentul firmei la care am lucrat mutulica1 mutulica1 Firma la care am lucrat a dat faliment.In momentul lichidarii nu ni s-au dat restantele salariale. Ni s-a dat decizia de incetare a contractului de munca ... (vezi toată discuția)
Plata concediului neefectuat in 2009 platon_mirella platon_mirella Pana in prezent am lucrat la o societate care a intrat in procedura de faliment. Am efectuat perioada de preaviz, iar pe data de 10.05.2010 inceteaza CIM. In ... (vezi toată discuția)
Reintegrare si co zzenovia zzenovia Un salariat cu functie de conducere este eliberat din functie in luna august 2009 , in luna ianuarie 2010 se pune in aplicare hotararea judecatoreasca de fond ... (vezi toată discuția)