avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate Mariana48

Activitate Mariana48

Discuție administrator
Buna seara,DORESC UN RASPUNS CAT MAI RAPID DEOARECE SUNT
PRESATA DE TIMP
Locuiesc in italia si am decis sa vind locuinta de aic si administratorul refuza sa-mi ia banii pentru intretinere deoarece tocmai pe data de 14 este zii de incasari.Mentionez ca ziua de incasare este in fiecare marti. eu trebuie ca luni sa plec, ce pot face sunt disperata.
mentionez ca locuies la etajul4/4 pe holuri nu exista nici o sursa de caldura iar vecinul de la etajul 3 fiind singur nu incalzeste decat o camera toata caldura citita pe repartitoare fiind de 50 puncte.
Buna seara Va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mine in privinta ordonantei 343/13.07.2010,In anul 2003 mi-am montat centrala termica si tot atunci am renuntat si la tevile de incalzire ce-mi tranzitau apartamentul eu locuind la etajul 4/4.mentionez ca singurul spatiu comun este uscatoria blocului unde se afla calorifer in rest nu mai exista nici o sursa de caldura.iar pereti comuni nu am decat cu apartamentul alaturat care deasemenea are centrala termica si nu are tevi de caldura ce tranziteaza apartamentul.La plata intretinerii mi s-a pus suma de 40 ron reprezentand caldura din spatiul comun.Prestatorul de servicii care a facut calculul a spus ca a aplicat legea si atat.Va rog dati-mi un sfat cui sa ma mai adresez.