avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate joco

Activitate joco

Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
:( astept raspuns
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
comuna singiorgiu de mures nu eliberaza titlu de proprietete.si nu acorda alt teren . Am fost la audienta la prefectul judetului mures de unde am primit stintare prin scrisoare ata eu cat si primaria sg mures ,cadastru mures,siS.C.D.C.B mures continutul: Va facem cunoscut ca an data de 27.04 2010 dom Gritto jozsef s-a prezentat in audienta la domnul prefect Marius pascan ,aratandca an baza adresei dumneavoastra nr.2436/26.03.2010,a fost restituit la comisia locala de fond funciar a comisiei Singiorgiu de mures ,procesul verbal de punere in posesie pe suprafata de 600 mp, intocmit la data de 08.02.2010 mostenitoarei Peterfi k ,precizand ca este cumparatorul acestei suprafetei.Avand an vedere ca din adresa dumneavoastra rezulta ca parcela F208 face parte din terenul aflatin domeniul public al statului si in administrarea S.C.D.C.B. Tg mures am procedat la verificarea suprafetelor inscrise in anexele la legea nr.3505/11.05.2010 a primariei Singiorgiu de mures rezulta ca in anul 1974, parcela 208 avea categoria de folosinta CCN cusuprafata de 0,11 ha iar prin comasarea parcelelor acesta a fost pusa la dispozitia comisiei locale mai mult ca numita Peterfi K a avut calitatea de actionar la stationarea de cercetare.Din verificarea corespondentei din anul 2004 a comisiei Singiorgiu de mures am identificat adresa nr.6290/16.12.2003 a primeriei prin care ne solicita adoptarea unui hotarari privind rectificarea aplasamentelor suprafetelor ramase la S.C.D.C.B. tg mures inpreuna cu balanta terenurilor si doua tabele referitoare la rezerve de teren pentru comuna Sg mures din care 28,25 ha pe raza comunei si 57,85 ha situate pe teritoriul comunei Ernei aflate an iventarul cadastral al comunei Sg muresintrega documentatie fiind inaintata la A.D.S filiala Mures in vedera efectuarii demersurilor ce se impune la A.D.S. Bucurestpentu aprobare si reftificarea aplasamentelor aflate la S.C.D.C.B Tg mures . Cu adresa nr.42147/23.03.2004 inaintata de catre A.D.S. Bucuresti la O.C.P.I. Mures rezulta ca este de acord cu reftificarea amplasamentelor pentru S.C.D.C.B. Tg mures dar solicita refacerea inventarului terenurilor cu destinatia agricola pentru S.C.D.C.B. Tg mures urmand ca acesta sa fie semnat de toti membrii comisiei numita prin Ordinul comun nr.150/106 al M.A.P. fara a identifica baza noastra de date a A.D.S. rezulta si din modul de intocmire a anexei nr.3c. la Legea nr 35/2006,situatia fata de care apreciem ca suprafata in cauza nu este inclusa in suprafatele aflate in administrarea S.C.D.C.B. Tg mures strict necesare cercetarii , ca procesul verbal de punere an posesie nu este gresit antocmit mai mult ca numita Peterfi K a avut calitatea de actionar la statiunea de cercetare . Alaturat va traspunem in copie adresele de mai sus impreuna cu procesul verbal de punere in posesie.
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
cererea pentru titlu a fost depus an numele vanzatorului ca si procesul verbal de punere an posesie care a fost antocmit da cosiliul local comuna Sangiorgiu de mures.Dom vanzator este mostenitorul terenului cosiliul local ia acordat pamantul anapoi prin proces verbal numai ca titlul de proprietete eliberaza cadastrul din Tg mures unde apare terenul in domeniul public al statului si in administrarea S.C.D.C.B tg-mures .adica nu esti proprietar ci doar adminisrator:(
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
ce solutie as avia casa pot optine titlu sau sa costruiesc casa din lemn:(:(
Răspuns la discuția procesverbal de punere in posesie
dupa iformatiile mele pentru casa costruita din lemn fara FUNDATIE nu este necesar de autorizatie de costructie restul se rezolva
buna am cumparat un teren pe bazade proces verbal de punere in posesie pe care nu pot optine titlul de proprietate fidca la cadastru apara ca face parte din terenul aflat in domeniul public al statului si in administrarea S.C.D.C.B tg-mures . Ce se antapla an cazul an care construiesc o casa din lemn fara fundatie MULTUMESC