avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate criscriste

Activitate criscriste

Va rog sa aveti in vedere faptul ca temeiul de drept in aceasta actiune este Tratatul de Instituire a Comunitatii Europene art. 23 si 90 precum si Legea nr.157/ 2005 .Exista practici diferite ale instantelor,in ceea ce priveste taxa de timbru pe care o dispun,dar cea mai intalnita este cea de 39 lei.
Ati solicitat bine in actiune doar obligarea paratelor, in solidar, la restituirea sumei reprezentând taxa .... auto la prima inmatriculare, actualizata cu dobanda legala si obligarea paratelor la plata cheltuielilor de judecata.Repet ,ne judecam pe drept comunitar.
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Buna
M-am adresat d-nului av Daistvan si d-nei av Larisa Dudciuc care au avut cauze la TG Mures si sunt avocati!
Nu am intrebat in cat ar trebui sa motiveze o instanta sau care e procedura ci exact care e practica istantei de la Mures.

Cand dati un raspuns fiti pertinent d-nu Bogdan,,oricum, termenul de 15 zile in care pot face recurs este de 30 zile de la comunicare, nu de la pronuntare...."#-o
#-o
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Nu stiti la Mures Prefectura face recurs in cauzele de inmatriculare fara plata taxei?
Astept motivarea sentintei si nu mi-a venit de 1 luna.Va multumesc