avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1142 soluții astăzi
Forum Activitate cremaxx

Activitate cremaxx

Mda...se spune ca asa se procedeaza,adica: amandoi sotii iau amenda in astfel de situatii.
Amenda catre mine nu a fost intocmita la fata locului,aceasta a venit cam la o saptamana de la politia care a venit sa constate intamplarea.
Plangerea pentru contestatie am depus-o la tribunal.Acum mai am o nelamurire:
voi avea castig de cauza(sa nu platesc amenda) sau mai bine platesc si cu asta basta?Poate ati mai intalnit dvs.cazuri asemanatoare cu al meu. Multumesc.
Plangerea penala impotriva sotului este deja facuta.Ceea ce ma surprinde este de fapt aceasta amenda pt.deranjarea linistii publice din cauza a ceea ce s-a intamplat atunci cand am fost batuta de sot,politia amendand-ul pe sot atunci ,iar acum mi-a venit si mie aceasta amenda prin posta.E posibil ca sotul sa fi facut reclamatie ulterioara(probabil are "prieteni" acolo in politie) sau chiar politistul constatator sa fi dat aceasta amenda intentionat?O sa revin cu mai multe detalii.
Buna ziua.As dori sa aflu cum de se poate sa iau amenda dupa ce am fost agresata de sot ,(am si certificat medico-legal pe 30-35zile),din timp ce eu am sunat la 112 si am cerut ajutorul politiei?
Pe ce baza mi se da mie amenda si cum ar trebui sa procedez cat mai simpu?
Contestatia este singurul lucru care pot sa-l fac sau mai este si alta cale.Va rog sa ma ajutati...este nedrept ceea ce se intampla.Multumesc.