avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate rex23

Activitate rex23

Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
SILVANAA90 a scris:

Foarte bine ca te-ai linistit,asa poti vedea situatia in care sunteti mult mai clar.Nu este atit de grav cum o vedeti voi( tu si prietena),si cu timpul vei constata ca si parintii ei isi vor schimba atitudinea.Cred ca nu trebuiesc alarmati parintii tai,dar informati neaparat.La fel de important este sa incercati si voi sa evitati pe cit posibil intilnirile lungi,care ar genera alte "scintei".Citeva zile incercati sa admiteti ca asta este....
Va tin pumnii..:luck:

ms mult, cati ani ai, daca nu-s indiscret? :secret:
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
cu cate fete am vorbit pana acum nu am intalnit parinti asa nebuni......oricum daca fac plangere, nu ma tem....doar ca o sa ma dau la o parte un timp, pana mai creste fata, dar si dupa ce creste....iti dai seama ca nu vor mai avea ce discuta cu noi...i-am zis fetei sa le spuna ca facand acea plangere , nu mie imi face rau , ci ei si lor ca se fac de ras :)) oricum, m-am mai calmat putin
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
lazu a scris:

(3) Fapta prevazuta in alin.(1) comisa de un major cu un minor cu varsta intre 13 si 18 ani, cand majorul a abuzat de autoritatea ori influenta sa asupra victimei, se pedepseste cu inchisoare de la 2 la 7 ani si interzicerea exercitarii unor drepturi.


Asta nu o inteleg, ca autoritate si ce influienta sa am asupra ei? Aici nu se refera daca esti tutore sau mai stiu eu ce?
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
va multumesc mult pentru ajutor....ma duc sa mananc ceva ca de la 10 nu am bagat nimic in gura....mai am si de invatat pentru sesiune :( sper sa fie totul bine pana la urma...o sa va tin la curent
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
la cum au reactionat acum ca nici nu m-am atins de ea, nu vreau sa-mi imaginez cum o sa faca daca ma vada in casa lor :-/ le-a zis fetei ca daca le spune tot adevarul nu-i face nimic si ea le-a zis ca tine la mine ca a venit in week-end la mine cu verisoara ei si cu prietenul acesteia si ca a venit ca asa a vrut ea, nu ca am chemat-o eu. multi ma intreaba de ce nu o las, de ce nu caut una de varsta mea?
Raspunstul este ca in ziua de azi fetele (si nu ma refer la tine ca nu te cunosc) sunt foarte perverse si m-am saturat sa fiu inselat sau sa stea cu mine doar pentru ca am bani. si stiu ca fata asta, chiar daca e mica, dragostea ei e foarte sincera si stiu ca nu are cum sa insele, etc.
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
pai daca e virgina cum sa declare asa ceva? ce aia nu o duc la ginecolog sa vada ca nu m-am atins
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
Ai ei nu ma stiu pentru ca "e prea mica sa aduca baieti acasa". Tot ce stiu este ce le-a zis ea, insa ei tot pe a lor o tin ca "asta te ... si te lasa". Parintii mei stiu de ea, au vazut poze, tata chiar a vazut-o real. ai mei mi-au zis doar sa am grija sa nu cumva sa aiba parinti nebuni si cam au avut dreptate. nu stiu de faza asta cu politia ca abia astazi s-a intamplat. cand ma pregateam sa-l sun pe tata sa discute cu avocatul nostru m-a sunat fata si mi-a zis inca nu a facut plangere si chiar daca face da si ea declaratie in care spune ca nu m-am atins de ea, ca ea vrea sa fie cu mine, etc, e complicat tare. am avut o relatie cu o fata care la fel nu o lasau dupa 10 afara, pana cand m-au cunoscut si dupa aia nu-si mai faceau griji, dar se pare ca parintii la fata asta la care tin eu sunt mai dificili, nici nu vor sa auda. au zis ca daca vrea o relatie sa aiba cu un baiat de varsta ei sau pana in 18 ani, dar ei nu stiu ca aia sunt mult mai obsedati sexuali, ca unii nu au avut inca nimic
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
Iti dai seama Silvana ca trebuie sa astept cel putin 3-4 luni macar sa faca 16 ani. Faza e ca ea acum are cel mai multe nevoie de mine si mi-a zis sa nu o las singura la greu. Nu vreau sa fac asta :( Sper totusi sa inteleaga ai ei. E normal sa se gandeasca la rau, dar nu ma cunosc. Daca esti parinte adevarat si vezi ca fata ta umbla cu unul mai mare, invita-l acasa la masa si vezi ce gandeste, ce are in cap si ce are de gand, nu asa te duci repede la politie. O sa stau deocamdata deoparte sa se linisteasca treburile.
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
ma tot ameninta ca daca o mai caut sau ne vedem face plangere la politie...nu e faza ca face...ca nu-s vinovat, dar am atatea pe cap, nu-mi mai trebuie asta
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor!!!!!??
multumesc, sper sa fie totul bine :(