avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1687 soluții astăzi
Forum Activitate maryto

Activitate maryto

Va multumesc din suflet pentru raspuns!
Data preconizata a nasterii este 26 iunie 2011.Am inteles ca se poate intra in prenatal la 32 de saptamani (asta ar insemna la mine ca pot intra la 01 mai 2011 in prenatal).Si daca ar intarzia nasterea cu 2 sapt ,adica sa nasc pe 10 iulie tot mai ramin 55 de zile de postnatal.
Va rog sa ma anuntati daca calculez gresit!
Va multumesc din suflet pentru raspuns!Momentan sunt in concediu medical 18.01.2011-27.01.2011(am anuntat AJOFM azi,am facut chiar un dosar cu copii dupa toate actele) ceea ce va duce la prelungirea somajului cu inca 10 zile, adica pe data de 10 mai 2011 cind as putea intra in concediu prenatal ,daca am acest drept.
Buna ziua , as avea niste nelamuriri .Sunt in somaj din 31.04.2010 si am ramas insarcinata in luna septembrie ,teoretic as avea somaj pana la 31.04.2011 ,iar de nascut ar trebui sa nasc la sfarsitul luni iunie.As dori sa stiu daca ar fi posibil sa beneficiez de prenatal, postnatal si cei 2 ani pt indemnizatia de crestere copil in aceste conditii?Ce sfaturi ati putea sa imi dati referitor la aceasta problema? Va multumesc anticipat ! astept sugestiile dumneavoastra