avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Activitate denisa2011

Activitate denisa2011

este trecut in cim ore zi/inegal dar m-a pus sa trec clar repartizarea programului as putea sa scriu in actul aditional de la 08-12 sau 12-16???
buna ziua,
am contracte cu 4h/zi, la repartizarea programul am trecut "ore zi/inegal", la controlul de azi mi-a spus sa le fac acte aditionale si s ale trec programul clar, pot sa trec "8-12 sau 12-16", pt ca eu nu stiu cand vor veni.Sau sa mentionez ceva in RI
cum este mai bine?
va multumesc mult!
buna ziua, am primit de la un executor judecatoresc o adresa sa-i fac poprire pe salariul unei angajate.I-am facut adresa ca o sa-i fac poprirea si ii voi vira banii in contul lui.Daca contractul salariatei inceteaza ce se intampla?Sunt obligata eu ca persoana juridica privata sa fac aceste popriri conform legii?ce se intampla daca nu vreau sa le fac popririle?

va multumesc mult!
am o prietena care are un copil de aproape de trei ani, poate sa stea in cresterea copilului pana la 7 ani?din cate stiu eu doar pana la trei pt copilul cu handicap, cel mic avand astm.ce ar putea sa faca ca sa mai stea acasa cu cel mic?
va multumesc mult pt ajutor
buna dimi!!
va rog sa ma lamuriti si pe mine daca am sold in euro 2032.32 euro iar suma in lei este 8928.22 lei si la cursul bnr ar trebui sa fie 8784.50 lei, cum inregistrez pe 665 sau 765??
acelasi lucru se face si la casa in devize la sf lunii se calculeaza la cursul bnr?

va multumesc mult! sa aveti o zi superba!!!
buna ziua, am o sc cu sediul intr-un oras iar doamna administrator este din alt judet (oras), ce as putea sa fac pentru a-l imputernici pe dl direct de vanzari sa aibe drept de samnatura dar in acelasi timp sa nu ma fure, sa-l am sub control,ce sa fac?
va multumesc mult!
cum cerere?am facut rectif in modelul decl 101 din 2011, iar cand am ajuns la ghiseu mi-a sp sa-l salvez pe o disketa nu pe stik si sa-l salvez in format txt. eu nu am salvat niciodata in txt, in cel mai rau caz in xml. va multumesc mult pt ajutor!
buna ziua, la o sc cu probleme, am refacut contab complet, si automat ca a iesit imp pe proft de recuperat pe 2011, pot sa fac rectificativa pe 2011?credeti ca este vreo problema?daca da cum pot rezolva??

va multumesc mult
buna ziua, am o sc cu probleme in sensul ca i-am refacut contab iar acum ii iese ca are mult imp pe profit de plata, iar adm nu prea doreste sa achite atat de mult, cum as putea sa o ajut??
ma gandeam sa amortizez toata valoarea masinilor (are 2 masini achizitionate si bagate la amotizare lunara) si daca se poate (cum ma sfatuiti si dvs.) are ch nedeductibile destul de mari, credeti ca as putea sa le bag pe deductibil si apoi anul acesta sa incerc sa rectific "greseala", ajutati-ma va rooooggg nu stiu ce sa fac si imi face capul patrat