avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Activitate GeorgeBB

Activitate GeorgeBB

buna ziua,
pai nu a fost unicul fiu, si nu a avut acte , pentru ca inainte sa moara tatal meu, cam prin 1998 am asistat la o discutie in ,,ultimul vanzator,, si tatal meu ,ca sa se faca succesiunea, apoi la un an tatal meu a decedat.
Buna ziua,
am si eu o problema cu titlul de proprietate...,, strabunicul meu a avut 4 copii, si dupa ce a murit au ramas copii lui in acea casa parinteasca plus teren 2 Ha. In anul 2004 din cei 4 copii a ramas decat unul, care a vandut proprietatea. Sa va arat si calitatea mea de mostenitor, unul din cei 4 copii era bunicul meu, care a murit si el, a murit si tatal meu, si m-am trezit cu o vila foarte mare pe acel teren . PROBLEMA:
- Ce ma indrumati sa fac, intrucat eu detin titlul de proprietate cel original din 1922 care este pe numele strabunicului meu, eu stiam ca normal trebuia chemati (ultimi urmasi printre care ma numar si eu) la succesiune de ultimul supravietuitor , nu ca sa vanda cum a facut. Acum si cel care a vandut adica fratele bunicului meu a murit. Ce trebuie sa fac pentru ca normal trebuia sa se faca o succesiune.
Am fost la primarie azi si cei de acolo au zis ca numai la arhivele statului pot merge ca in titlul de proprietate cel din 1922 era descris un loc de teren intr-un plan, e acum este este problema ca planurile sau schimbat adica hartiile dar terenul tot acolo este. Ce pot face pentru ca totusi sunt 25.000 mp si nu sunt la camp sunt cat de cat la asfalt. O zi buna !