avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate andreea2003

Activitate andreea2003

Răspuns la discuția pedeapsa delapidare
corform acordului acum nu mai exista nici un prejudiciu. Se va recupera suma integral.
Răspuns la discuția pedeapsa delapidare
Buna ziua din nou,

revin la ceea ce am prezentat acum un an. In luna august am incheiat un acord cu firma prin care ma oblig sa restitui suma in transe. Am crezut ca totul s-a terminat, cand am aflat ca o persoana a fost chemata ca martor in proces.Momentan sunt plecata din tara si eu nu am primit nici o instiintare.
este posibil sa se mai urmaresca penal daca am intelegerea semnata? si care e pedeapsa care ma asteapta?

Multumesc mult!
Răspuns la discuția pedeapsa delapidare

Va rog sa imi raspundeti.


1. Data cunosterii faptuitorului este data constatarii minusului,( data la care am fost si convocata la o discutie), sau data la care s-a luat decizia comisiei disciplinare?
2. Angajatorul are vreun beneficiu daca incheie intelegerea? Intreb pentru a intelege daca exista posibilitatea ca odata facuta intelegerea sa nu mai faca plangerea penala.

Va multumesc mult pentru raspuns!

Răspuns la discuția pedeapsa delapidare
1. Data cunosterii faptuitorului este data constatarii minusului,( data la care am fost si convocata la o discutie), sau data la care s-a luat decizia comisiei disciplinare?
2. As putea gasi undeva un model, pentru a putea redacta si eu mailul asteptat de angajator?
3. Angajatorul are vreun beneficiu daca incheie intelegerea? Intreb pentru a intelege daca exista posibilitatea ca odata facuta intelegerea sa nu mai faca plangerea penala.

Va multumesc mult pentru raspuns!
buna ziua,

indraznesc sa va adresez si eu cateva intrebari:
- am luat de la banca la care lucrez suma de 27500 eur, facandu-mi un overdraft neautorizat pe cont. din acesta suma am pus inapoi in decurs de o luna suma de 3500 EUR. Nu am de unde sa pun ceilalti bani, decat in timp.
- in urma comisiei disciplinarea am fost concediata. am fost chemata la servici sa imi fac lichidarea si sa iau decizia de concediere.
- firma nu a exclus posibilitatea unei intelegeri, si eu ar trebui sa dau un mail prin care sa spun cum vad eu acea intelegere.
Ingrijorarea mea e: - cum ar trebui sa fie intelegerea, exista vreun termen maxim la care as putea aplela? imi dau seama ca ar trebui cat mai repede, insa monentan nu mi-am gasit alt loc de munca si nu am un venit pe care sa ma pot baza.
- sa pp ca as spune ca dau 500 eur pe luna. Ce ar trebui trecut in intelegere in cazul in care nu reusesc intr-o luna sa pun banii?
- iar legat de plangerea penala, care din cate stiu, nu a fost facuta. Firma are vreun termen limita pana la care ar putea sa o depuna?
Si cel mai important daca poate sa imi spuna cineva care e cel mai rau scenariu pentru mine.
Va multumesc!


Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...