avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Activitate un_coleg_reloaded

Activitate un_coleg_reloaded

Karmine a scris:

Andrei....sau pot face anunturi de orice fel... Esti sigur? :)) Eu zic sa nu ma provoci... :)

un_coleg_reloaded,cat tp ai stat in camin(sau mai stai) ati avut ocazia sa
vedeti si o spirala? :)) Mi se pare o priveliste de vis pentru un auditor...Cum mai poti fi stresat ca tb sa inveti la Drept comunitar sute de pagini,cd vezi pe geam mii de oameni intr-o stare de relaxare deplina?! :)) Este o terapie buna,cred ca este suficienta pt tot anul...Si mai cred ca ei nu au ales locul intamplator...au simtit stresul din zona... :)


PS. Mi-am editat singur mesajul din respect pentru normele regulamentului.
Sunt "impresionat" de modul inchizitorial in care aplicati regulamentul. Sunt curios daca acelasi regulament prevede derogari pentru topicurile unde se joaca "fazan" (un subiect profesional, fara-ndoiala) sau unde se discuta problemele personale ale unor justitiabili.
:offtopic:

O discutie despre viata de camin destinata candidatilor declarati admisi pe acest forum este cumva OFFTOPIC? De ce?Simtul umorului e interzis magistratilor? Foarte interesant modalitate de "moderare", sincer. Sunt niste copii isteti, lasati-i sa se bucure inclusiv prin glume nevinovate, ca de-aia au muncit. Ce e cu "obtuzitatea" asta?
georgenescu a scris:

coleg reloaded , tu stai in camin ? ca am auzit ca e petrecere in prima saptamana si ma gandeam ca ne intalnim sa bem o bere :) e valabil si pentru ceilalti evident ...


Nu e bine sa asociezi cuvintele "bere" si "camin" in mod public. In camin nu se bea alcool, cel mult se degusta in scop culinar pentru fezandarea fripturilor la gratar. In niciun caz nu se bea bere...:D Aprobarea se acorda pentru oranjada si limonada, eventual suc de struguri (nefermentat, evident...):) Bineinteles la reuniune se vor recita poezii si se vor asculta cantece de motivare a tinerilor vlastare in magistratura. Cat despre chef, eu inca n-am auzit inca o data sigura, desi traditia cam asta ar fi.
aNdreiD a scris:

Adevarul e ca sunt intr-o criza de nervi...nu stiu cum sa ma stapanesc :)) Esti tare... poti sa ne spui cum te cheama? Sa aflam si noi... :)) Iesim la un suc, fotbal, ce vrei tu...nu e problema :)) :P Treaba e ca nu se inteleg mesajele de pe forum cum s-ar intelege in realitate... Nimeni nu e nervos sau nelinistit ... de la atata carte :))
Sper ca nu se intelege ca facem circ pe forum...pur si simplu ne relaxam cu o glumita...daca e proasta...imi cer scuze public :)) Eu nu tratez lucrurile atat de serios... ;)


Iti accept scuzele.
Dan U a scris:

Daca trec si de testul psihologic...te invit la un ceai dupa...sa vedem cine e infatuatul (daca este vreunul).Si nu vad la ce "rezultat" te referi...intr'adevar...sunt in primii 100...dar mai sunt vreo 99 pe langa mine,asa ca nu sunt o persoana chiar asa iesita din comun


@Andrei; @Dan U

Oameni buni, calmati-va, voi va dati seama ce scrieti? Sa va explic: eu raspund civilizat unor persoane ca sunt perspective optimiste in ceea ce priveste cazarea in camin, folosind limbajul cu care scriu inca din facultate, iar unii dintre voi ma acuza (in gluma dupa aia) ca "epatez". E usor dupa ce jignesti un om (care culmea avea intentii bune) si apoi sa te scuzi ca "ai glumit". Pai stimati colegi, glumele nu trebuie sa fie "gustate" de toti destinatarii lor, existand glume bune si glume mai putin bune (sa nu zic altfel). "Gluma" asta imi aminteste de "culmea nesimtirii" pe care am auzit-o cand eram in scoala: un cetatean impinge o batrana din varful scarilor dandu-i un branci si cand prin rostogolire aceasta ajunge la baza treptelor acelasi individ o intreaba de ce se grabeste....Strasnic simt al umorului! Si da, practicarea umorului prin atacuri asupra unor persoane care nu ti-au facut nimic in afara de faptul ca s-au exprimat in stilul oficial (o fi si asta o vina...) arata niste probleme de comunicare, sa nu zic altfel...Dar tot eu sunt "nebunul", nu? Doamne fereste....Iesiti si voi in oras cu prietenii la o bere, sau mai jucati un fotbal ca va alienati de tot de la prea multa carte.Sincer!

PS. Va rog, nu-mi trimiteti mesaje private in care, pe de parte ma acuzati ca "vorbesc elevat ca sa fiu superior si sa epatez", aruncandu-mi totodata anatema ca "stau prost cu nervii daca nu suport jignirile" iar pe de alta parte ma invitati la ceaiuri ca sa "fim prieteni"...E ridicol! In esenta, voi ma acuzati ca am mers la scoala la vremea mea?Va dati seama de ceea ce spuneti?:D:D:D Ce sa fac, sa ma exprim "de gashca" ca asa e "cool"?
ProtoM a scris:

un_coleg_reloaded a scris:

Comunicarea s-a facut, deocamdata, pe intranet-ul inm-ului. Daca asteptati o sa fie postat anuntul si in mod oficial pe site-ul www.inm-lex.ro. De obicei anuntul se publica odata cu rezultatele finale.


Mersi pentru informatie.


Cu placere.

@Dan U

Sincer nu imi pasa pe ce loc ai intrat si cata infatuare iti confera tie acest rezultat. Eu am vrut sa va ajut, dar voi "imi dati in cap" pentru ca vorbesc frumos...Nu faci decat sa conformi ce se spune despre auditori. Cu ce anume "epatez" cand vorbesc corect?Ca nu "o ard in mishtouri"?Vezi ca ai un test psihologic de trecut, concentreaza-te asupra lui, ca nu e in regula daca te legi de oamenii care vor sa te ajute ca boala de omul sanatos, viitor coleg...
Concluzia nu e corecta, intrucat auditorii cu domiciliul in Bucuresti nu beneficiaza de dreptul de a se caza in caminul INM. Mai mult decat atat, exista persoane care desi s-au inscris la tribunale/parchete de pe langa tribunale din tara, au in fapt deja rezolvata situatia locativa in capitala (de ex. sunt casatoriti si locuiesc cu familia, sau desi nu sunt familisti locuiesc deja in chirie si nu isi doresc traiul "in comun" din camin care nu e tocmai usor de suportat etc) astfel incat optiunea de cazare va "cobori" in lista mult peste numarul 43...Estimez din experienta celorlalti ani faptul ca auditorii clasati cel putin pana la nr. de ordine 60 (dar posibil si dincolo de acesta) vor putea opta efectiv pentru cazare in camin. Important este sa faceti cerere.
Comunicarea s-a facut, deocamdata, pe intranet-ul inm-ului. Daca asteptati o sa fie postat anuntul si in mod oficial pe site-ul www.inm-lex.ro. De obicei anuntul se publica odata cu rezultatele finale.
Am fost anuntati de catre INM ca auditorii de anul 1 admisi in sesiunea ianuarie 2011 au prioritate la cazarea in camin inaintea celor de anul 2 care solicita primirea temporara. Asadar, cele 43 de locuri sunt disponibile pentru voi. In masura in care acestea nu se ocupa, vor opta cei de anul 2.