avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Activitate balanionut

Activitate balanionut

Am fost astazi si am vorbit cu agentul ce se ocupa cu cazul meu.
S-a uitat pe un registru si mi-a zis ca de pe data de 07.10.2010 dosarul este la parchet. Acum problema ramane cat poate sa dureze caci eu chiar am dat o declaratie in care am scris ca nu vreau as depun plangere impotriva mea si in concesinta sa nu inceapa urmarirea penala. Asa mi-a zis si domnul de la cercetari. Mi-a mai zis ca ar fi trebuit sa se fi terminat pana acum dar cand am fost saptamana trecuta la parchet si am intrebat daca dosarul a ajuns toti se uitatu la mine si mi-au zis sa ma duc la ofiter. Nu exista vreo posibilitate sa ma duc la parchet sa cer relatii acolo?sa intreb de dosar daca mai dureaza pana se solutioneaza. Exista vreo lege care sa accelereze aceste cercetari? Adica a intrat legea noua si aici? care presupune o solutionare mai rapida a dosarelor?
Am o dovada prin care pot sa circul in tara. Dar in afara Romaniei nu pot merge tot cu aceasta dovada.
Am uitat sa precizez ca eu sunt din Focsani si accidentul s-a petrecut in sectorul 6 din Bucuresti. Am fost in Focsani la politie si au vazut accidentul in baza de date dar dosraul meu e in Bucuresti la fel si permisul si sa merg la Parchet. Am fost la parchet prima data inainte sa ma duc in Focsani si mi-au zis ca ei nu stiu nimic sa ma duc la ofiterul ce se ocupa cu dosarul meu dar e de negasit. Are program selectiv. Prolema este ca stau de foarte mult timp si am nevoie de permis sa plec in afara tarii si nu stiu ce sa ma mai fac si asa am amanat de 2 ori plecarea din cauze asta.
In 2010 in august am facut un accident. In procesul verbal au zis ca e vina mea si mi-au retinut permisul. Cand a avut loc eu am fost transportat la spital si s-a inceput urmarirea penala. In octombrie m-au chemat la politie sa dau delclaratie ca nu vreau sa incep urmarirea penala impotriva mea. Iar de atunci si pana azi nu am reusit sa fac rost de rezolutia finala. Ce tot asteapta? Exita vreo modalitate sa aflu ce se intampla cu dosarul meu?