avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate danielbarbescu

Activitate danielbarbescu

Răspuns la discuția va salut!
danielbarbescu a scris:

danielbarbescu a scris:

si mare activitate pe firma nu am avut am rupt max 20 facturi asta acum 2 ani si am ramas sa platesc 6 mil impozit pe profit..retul datoriilor sunt penalizari,impozitul forfetar
si cine ma poate ajuta? sa scot aceste acte de la ea ca nu vrea sa imi dea actele firmei:(( din auzitele mele ar fi sotul ei nu stiu ce pe la SRI dasta are tupeu:(( id meu de mess este danielbarbescu@yahoo.com
Răspuns la discuția va salut!
danielbarbescu a scris:

si mare activitate pe firma nu am avut am rupt max 20 facturi asta acum 2 ani si am ramas sa platesc 6 mil impozit pe profit..retul datoriilor sunt penalizari,impozitul forfetar
si cine ma poate ajuta? sa scot aceste acte de la ea ca nu vrea sa imi dea actele firmei:(( din auzitele mele ar fi sotul ei nu stiu ce pe la SRI dasta are tupeu:((
Răspuns la discuția va salut!
si mare activitate pe firma nu am avut am rupt max 20 facturi asta acum 2 ani si am ramas sa platesc 6 mil impozit pe profit..retul datoriilor sunt penalizari,impozitul forfetar
Răspuns la discuția va salut!
vrea banii pe acesti 2 ani care a fost abandonata firma ,in acesti 2 ani nu a facut nimic nu s-a ocupat cu nimic, din contra mi-a facut rau ca am o gramada de amenzi de platit.. si nu exista nici un contract facut intre mine si ea prin care ea sa-si revendice drepturi banesti insa eu am platito pt acele facturi care le-am emis si chipurile s-ar fi ocupat 3 luni de activitatea firmei nu face masina cati bani vrea contabila....
Discuție va salut!
as dori sa vand o masina,inscrisa pe firma mea care este incativa si abandonata de 2 ani,si am nevoie de eliberarea unui certificat fiscal pt vanzarea masinii,mentionez faptul ca la circa financiara mi s-au solicitat acte pe care trebui sa mi le elibereze contabila firmei(balanta pe anul 2011)tin sa precizez faptul ca sunt datorii acumulate in acesti ani chiar daca firma a fost in inactivitate,contabila refuza sa-mi elibereze actele firmei si documentele necesare eliberarii certificatului fiscal pretinzandu-mi o suma de bani mai mare decat valoarea masinii(dacia break) cum trebuie sa procedez in aceasta situatie?pot depune o plangere impotriva ei?ce pot face sa vand aceasta masina??