avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Activitate andreaandrey

Activitate andreaandrey

Răspuns la discuția factura neplatita
tot eu cu factura la cosmote am facut asa cum m ati sfatuit am luat legatura cu cei de la firma de recuperari si am cerut sa pot plati esalonat si ceva la mina scris cum ca eu platesc luna de luna atit cit scrie in acel document au fost de acord.uitati ce am primit:sub semnata Andreea...in calitate de debitor recunosc creanta certa,lichida si exigibila in cuantun de ...pe care SC.....in calitate de mandatar al creditului..in urma contractului de cesiune nr.COS/2097 incheiat la data...intre cosmote si ...o detine in potriva mea si renunt astfel la orice contestatie asupra creantei,legitimitatea si validitatea acesteia fiind definitiv stabilite.Ma oblig sa achit suma restanta in transe partiale in valoare de 1.231.84 ron pe o pe o perioada de 4 luni astfle:rata1,rata2 etc.pe data de 27 a fiecarei luni.Plata se va efectua in contul... la efectuarea platii se vatrece codul de abonat ...dovada plati va fi trimisa prin fax..In cazul in care oricare dintre plati nu se face la data stabilita sunt de acord eu cu :creditorul sa solicite achitarea intregi sume si sa actualizeze penalitatilr.intrebarea mea e ok scot la imprimanta si semnez si tin aceasta hirtie.ce mai e de facut ?sap.care vine vreau sa merg sa fac plata 1 ce ma sfatuiti sa fac si cum?multumes mult



buna ziua am si eu o problema acum 2 ani am facut un abonament la [FURNIZOR] nu am mai platit din luana a 2 de contract,contractul nu mai se afla la [FURNIZOR] este dat la firma de recuperatori.acum dupa 2 zile am primit de la firma de recuperari o scrisoare prin care imi cer sa achit datoria de 2000ron nu lucrez si nici nu dispun de acesti bani dar imi este putin teama.baiatul meu minor are un apartamnet iar eu detin din acel ap.15%.mentionez ca contractul e facut pe casa parintiilor iar aceasta este acum vinduta.ultima factura restanta era in valoare de 100ron acum sa ajuns la 2000ron,intentionez sa le platesc celor de la firma recuperatoare.dar nu am posibilitatea sa le dau banii.intrebarea mea este pot cei de la firma recuperatoare sa atenteze cumva la acel apartament al copilului meu minor in care el are 75% iar eu 15%?