avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Activitate Lorelei-Andrada

Activitate Lorelei-Andrada

in 2007 n-am avut de lucru si am facut o mare prostie- am facut 2 credite pentru o ruda. Aceasta a platit, cu chiu cu vai, cateva luni, apoi a renuntat. Cei care mi-au acordat creditul, l-au dat firmei de asigurare, aceasta nu a luat legatura cu mine si, dupa o perioada de timp, l-au dat unei firme de recuperare. Aceasta mi-a facut poprire, am platit o perioada de timp, apoi, fara niciun anunt, banii au venit inapoi. Cei de la munca n-au vrut sa faca corespondenta, am umblat eu, am dat de firma de asigurari, am discutat si mi-au zis ca un credit a ramas la ei, iar celalalt l-au dat altei firme de recuperare. Pentru un credit platesc la firma de asigurare, iar pentru celalalt, am luat legatura cu noua firma- foarte agresiva si plina de amenintari. Mi-am stabilit, in functie de salariu si restul cheltuielilor, o suma minima de plata pe care o achit lunar. Cei de la firma de asigurari n-au comentat nimic pana acum, dar cei de la firma de recuperare sunt mari teroristi, mai ales ca sunt si penalitati pentru perioada in care nu s-a mai platit. Creditele n-au fost girate cu casa, sotul a fost coplatitor. Dar, imi pot pierde-totusi-casa, nu? Ce pot sa fac ca sa impiedic pierderea apartamentului?