avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters189406

Activitate ContSters189406

Răspuns la discuția Act semnat de minor
Ar mai fii un lucru , a intrenato pe bunica mea la azil ,cu toate ca el si`a luat angajamentul ca are grija de ea pana in ziua morti.Dupa parerea mea el i`a grabil moartea avand in vedere ca el a internato in luna septembie iar ea a murit dupa numai 2 luni.
Răspuns la discuția Act semnat de minor
exista .el avea 16 ani ,si inca era sub tutela mamei mele.
Răspuns la discuția Act semnat de minor
Logic el era in grija mamei mele , deci singura persoana responsabila de el era mama mea .Dar acel act a fost semnat fara stirea sau prezenta mamei mele .
Am si eu o problema .
Bunica mea impreuna cu mama mea detineau un apartament ,bunica 5/8 iar mama 3/8.Bunica mea si`a cedat partea ei unui frate de al meu printrun "Contract De Intretinere" valabil din ziua semnari .Problema este ca la data semnari contractului respectiv fratele meu era minor ,iar singur Tutore al lui era mama mea .Intrebarea mea este,"este valabil acel contract avand in vedere ca fratele meu era inca minor iar mama mea nu era prezenta in momentul semnari , de altfel el locuia inca nu noi la aceea vreme " ?
Multumesc
Răspuns la discuția improprietarire minor
Am si eu o problema .
Bunica mea impreuna cu mama mea detineau un apartament ,bunica 5/8 iar mama 3/8.Bunica mea si`a cedat partea ei unui frate de al meu printrun "Contract De Intretinere" valabil din ziua semnari .Problema este ca la data semnari contractului respectiv fratele meu era minor ,iar singur Tutore al lui era mama mea .Intrebarea mea este,"este valabil acel contract avand in vedere ca fratele meu era inca minor iar mama mea nu era prezenta in momentul semnari , de altfel el locuia inca nu noi la aceea vreme " ?
Multumesc