avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1052 soluții astăzi
Forum Activitate cezar_c

Activitate cezar_c

Ciudat ce aud aici…am un aparat de la paypoint de peste un an in magazin si nu am avut nicio problema de genul asta pana acum…adica, atata timp cat mi-am respectat angajamentele, si ei si le-au respectat pe ale lor. Garantie am dat si eu cand am incheiat contractul si mi s-a zis ca se vor folosi de ea daca nu respect termenele de plata; dar nu a fost cazul… am atatea banci in drum si nu imi e greu sa depun si banii lor, asa cum am stabilit. Oricum, e normal sa ceara garantie, cand te gandesti cati bani imi circula zilnic prin firma din tranzactiile lor. Si sincer, nici nu ma deranjeaza, atata timp cat imi intra oameni in magazin si mai primesc si comision pentru asta…

Am avut si eu de cateva ori probleme cu clienti care au zis ca plata nu a ajuns la furnizor, dar au fost chestiuni punctuale, care s-au rezolvat imediat; de fapt, oamenii isi plateau factura cu intarziere…le-am comunicat sa sune la furnizor, unde se vede plata, si totul a fost intr-un final ok. Am avut inainte aparat de la alta firma, am cu ce sa compar si sincer... acolo sa vezi chin X-( !
Oricum, sper sa vi se rezolve neintelegerea. Numai bine :)