avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1071 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters190234

Activitate ContSters190234

am o condamnare de 2 ani si 6 luni,cu executare,momentan sustraganduma de la ea,am 2 copii minori si as vrea sa stiu daca dupa ce intra in vigoare arestul la domiciliu in octombrie,as putea beneficea de acest lucru.Va multumesc.
Răspuns la discuția interpol sau international
Multumesc de raspuns dar nu stiti cam in cat timp se va cere cea generala cat tine si cand se da cea internationala,pt ca muncesc dincolo cu acte si mar interesa ff mult,si daca in momentul de fata ma pot gasi tinand cont ca pe 14 feb am fost cautat acasa si inca eram in urmarire locala.Daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri v-as fi tare recunoscator,va multumesc.
Multumesc de raspuns dar la condamnarea de 2,6 luni se mai adauga si cea de un an sau cum se procedeaza.Si as dori sa mai stiu cat va trebui sa execut ,va multumesc.
Răspuns la discuția interpol sau international
va multumesc dar avocatu mia spus sa stau inca aici ca mai incearca el ceva dar mar interesa sa stiu dupa cat timp ma dau in urmarire internationala sau interpol ca muncesc cu acte
Răspuns la discuția interpol sau international
am fost cautat acasa in decembrie cam pe 18 si acuma in 14 feb problema e ca lucrez cu acte peste hotare si nu stiu ce sa fac.Va multumesc.
am o condamnare de 2 ani si 6 luni pt vatamare corporala cu executare este definitiva din dec 2010,as dori sa stiu cand se prescrie pedeapsa.Va multumesc.
Buna ziua s dorii sa stiu dupa cat timp esti dat in urmarire inernationala sau prin interpol .Va multumesc.
am primit o cndamnare de 2 ani si 6 luni,a ramas definitiva,in dec 2010,fapta a fost facuta in 2003 in oct,tot in acelasi an dar in aprilie am avut o conducere fara permis am fost condamnat cu suspendare 1 an,si termen de incercare 3 ani cred.Acuma,avocatul ales din cate am inteles eu de la el a deschis dosarul cu accidentul,pentru arezolva cumva cealalta cauza din oct. pt art 182 cp,ma zbat de atatia ani cu acel dos din oct prin instante si tot nu am rez nimic eu find condamnat pe nedrept,avand acasa 2 copii minori si momentan sustagandu-ma de la executarea pedepsei.as dori sa mi se spuna si mie cum as putea rezolva aceasta situatie.Va multumesc.