avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Dklin

Activitate Dklin

Buna ziua,

Am luat o amenda pe RATB (abonamentul valabil nu l-am putut prezenta pentru ca il uitasem acasa). Am inteles ca la judecatorie se p[oate anula aceasta amenda. Stie cineva cum se procedeaza?

Multumesc
Cel de la care cumpar eu e capabil - ca de asta nu reusesc sa negociez nimic la pret mai jos. Pe mine ma ingrijoreaza ca nu inteleg tranzactia facuta de actualul propietar cu fostul. SI ma gandesc ca acea tranzactie sa nu fie contestata, implicit si vanzarea catre mine.

Va multumesc mult pentru raspunsuri :)
Dragilor,
Va cer sfatul pentru urmatoarea situatie: intentionez sa achizitionez un apartament care a fost cumparat prin contract de vanzare cumparare in data de 10.01.2011 la pretul de 25.000 de Euro (peste grila pentru zona respectiva). Intentionez sa il cumpar - dar la pretul 36.500 Euro. Deoarece sunt paranoica (nu ma pot abtine) va intreb daca exista posibilitatea ca aceasta tranzactie (cea initiala) va putea fi contestata de mostenitori in cazul decesului primului propietar (mai ales ca e cam batran - aproape de 80 de ani)... Multumesc frumos!