avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1886 soluții astăzi
Forum Activitate inutza_25

Activitate inutza_25

Am uitat sa va spun ca suntem o asociatie de Locatari pentru ca dansii n-au avut cheful necesar sa mearga sa rezolve.
Va multumesc din suflet pentru raspunsuri si acum sa va explic.
Suntem un bloc de 200 de apartamente,toti proprietari iar de cate ori Administratora si-a marit slariul nu a intrebat pe nimeni.Am sa ma interesez sa vad ce fel de contract are....femeia de serviciu abia acu desi munceste de 15 ani app i s-a facut carte de munca.In ceea ce priveste graficul ei amadoi s-au dus la APATERM si si-au luat angajamentul ca in fiecare luna sa vina cu x bani si de ce cred ca nu s-au dus,,,3 sferturi din bloc sunt pensionari deci platesc lunar cea mai mare datorie este de 6000 de lei iar totalul datornicilor la un bloc cu 200 de apartamente e undeva la aprox 50.000.Bani a avut lunar dar de cate ori o intrebam, ne spune ca a dat la APA CANAL.Las-o naibii cati bani dai acolo tinand cont ca apa rece e mult mai ieftina.Administratora este sustina de amantul ei(nu ma intereseaza viata ei personala) care este Presedinte de bloc la alta asociatie unde lucreaza cu ea si o acopera de fiecare data cand vine in control la asociatia aia ia bani de la noi si invers.Deja noi ne-am saturat tot am tacut tot am tacut dar isi bate joc de noi. Deci totul se face de catre noi proprietarii de apartamente,atunci am sa ma ocup personal ca sa-i dau jos pe zeflemistii astia......a plus ca ne ia 5 lei pe luna pt reparatii etc iar acum un an au justificat banii cam 40 mil ca au cumparat flori pentru infrumusetarea din jurul blocului unde a fost si a ramas o mizerie de nedescris.Deci unde-s banii ce eu n-am vazut florile.
Buna ziua am o intrebare legata de metodele legale prin care am putea demite un Presedinte de asociatie (care nu se da plecat in schimb ofera 200 ron celor care il vor putea da jos) si o Administratora care nu face nimic pentru noi proprietarii dar in schimb isi mareste salariul la 1000 ron pt 8 ore pe sapt.
Suntem o asociatie de locatari care ne-am saturat, ni s-a sistat apa calda pentru ca dumnealor nu au fost in stare sa respecte un grafic de esalonare a datoriilor si ne minte pe fata.Presedintele are un salar(desi e pensionar) de 300 ron pe luna si un Cenzor care tot lunar ia 250.Mi se pare o nesimtire si o bataie de joc la adresa noastra.Le-am cerut sa faca sedinta si nu vor....cum sa facem sa scapam de ei??
Va multumesc anticipat.