avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate BENCIU CRISTINA

Activitate BENCIU CRISTINA

Răspuns la discuția Indemnizatie maternitate
va multumesc mult pentru informatiile oferite.
Discuție testament
daca bunica are o casa proprietate personala si are un fiu si un nepot poate lasa casa prin testament doar nepotului fara ca fiul sa atace testamentul sau exista o alta cale legala care nu poate fi atacata?
Răspuns la discuția Decontare bon motorina
va multumesc pentru raspuns.
bonurile de motorina intra la scadere la sfarsit de an in cazul unui PFA?
Răspuns la discuția Mostenire apartament
deci cel mai bine ar fi ca parintii mei sa faca un contract cu clauza de intretinere chiar daca ei locuiesc in alta localitate?
donatia din cate inteleg poate fi atacata...
daca am contract pe perioada determinata(pana la data de 25.02.2014) si urmeaza sa nasc dupa data de 25.02.2014, se considera ca nu mai am contract de munca la momentul nasterii si nu mai pot beneficia de indemnizatia de maternitate?
precizez ca am vechime la actualul loc de munca de 5 ani.
va rog sa-mi spuneti daca este absolut necesara prelungirea contractului individual de munca.
Răspuns la discuția Mostenire apartament
va multumesc mult pentru raspuns.
daca parintii mei imi lasa ca mostenire apartamentul proprietatea lor, care este cea mai simpla modalitate?
contract de vanzare - cumparare sau donatie, avand in vedere ca mai am un frate, care a fost verbal de acord ca apartamentul sa-mi apartina, dar nu se stie ce se poate intampla pe viitor si vreau sa am certitudinea ca apartamentul imi apartine.
Sotul meu are si el o cota parte dreptul la apartament?