avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate saramiranda

Activitate saramiranda

Răspuns la discuția drepturi
da locuinta este pe numele parintilor mei.
buna asi dori sa stiu daca intretinerea de raporturi sexuale cu un minor se pedepseste.fratele meu are 19 ani si sta cu o fata de 16 de aproape 6 luni.problema este ca mama e plecata din tara si nu stiu daca eu am dreptul sa intervin cu ceva.mama l-a atentionat si ia spus sa nu mai vina cu ea ca isi face probleme dar ea nu poate sa faca nimic pentru ca nu este aici.am 27 ani si credeti-ma ca nu mai stiu unde sa apelez :((:((:((.la politie nu pot sa merg pana nu stiu un raspuns concret si daca pot sa fac ceva in privinta asta.orice raspuns imi este de ajutor.VA MULTUMESC ANTICIPAT.:((:((:((:((:(( inca ceva el are niste reclamatii amenzi si 6 luni cu suspendare pentru mai multe infractiuni de furt si deranjarea ordinii publice.este amprentat si tot dosarul.i sa spus la politie ca mai are o singura abatere si il inchid.oare se poate face ceva pt. ca mia zis ca numai arestul il linisteste.mama este de acord cu tot.ajutati-ma
Discuție drepturi
buna ziua asi dori sa ma ajutati cu o problema.asi dori sa stiu ce drepturi are un copil major, in locuinta daca acesta nu are un loc de munca si nu contribuie la cheltuielile lunare.pe deasupra mai aduce si prieteni in casa consuma alcool aduc minore si altele.va rog sa ma ajutati SUNT DISPERATA. Va multumesc si astept un raspuns cat mai repede posibil:((:((:((:((