avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Activitate dream77

Activitate dream77

Răspuns la discuția Divort cu minor
Multumesc,
Răspuns la discuția Divort cu minor
Eu sunt deacord ca fata sa stea cu mama ei , sa platesc pensia, nu am nici un fel de pretentie , doar imi doresc sa se termine mai repede , pentru ca acest lucru este cel mai bun pentru copilul nostru, avand un avocat comun nu am dorit sa discut aceasta problema pentru ca nu doresc sa afle nevasta mea aceste lucruri desi ma gandesc ca acelasi lucru isi doreste si ea ..
As dori s astiu daca se poate pronunta divortul de la prima infatisare , fara sa mai fie nevoie de martori sau altceva , singurul lucru care il stim este ca trebuie discutat si cu fetita noastra.
Discuție Divort cu minor
Buna,
Fratele meu este in curs de divort, pe 24Feb are prima infatisare si am dori sa stim cam cat ar putea dura .
Pe scurt despre ce este vorba:
Fratele meu impreuna cu sotia lui au o fetita de 12 ani, divortul este decomun de acord si au si acelasi avocat.
Acum cateva zile fratele meu a fost la avocat si a semnat niste acte prin care nu avea nici o pretentie si ca este de acord ca fata sa ramana la sotie (fata de asemenea doreste sa fie cu mama ) si sa plateasca pensie alimentara. Sotia la fel nu are nici o alta pretentie.
Intr-un cuvant amandoi sunt deacord cu acest divort fara nici o problema.
Ne-ar interesa sa stim cam cat ar putea dura acest divort daca se rezolva de la prima infatisare.
Multumesc,