avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate nickelman200

Activitate nickelman200

Răspuns la discuția contract inchiriere
in actul aditional nu se stipuleaza nimic nou doar prelungirea duratei de inchiriere, am incercat sai ofer o chirie mai mare dar ma refuzat si cred ca vrea sa imi ia bussinesul deoarece vadul este creat si obisnuinta clientilor de a veni in zona va conta foarte mult
Răspuns la discuția contract inchiriere
in spatiu functioneaza un restaurant pe care noi iam creat o clientela chiar si un vad comercial pentru ca inainte a fost un subsol tehnic infect
Răspuns la discuția contract inchiriere
am cazut in plasa si am semnat un contract foarte simplist de genul plata se face la data de.. si investitiile ramin prorietarului iar la clauze de reziliere este stipulat citez <contractul poate fi reziliat de catre ambele parti cu o notificare de 60 de zile>
Răspuns la discuția contract inchiriere
este un contract de inchiriere simplu redactat in 2004cu valabilitate de 5 ani iar la expirarea lui in2009 am facut un act aditional pe inca 5 ani .nu stiu sa va spun daca este iregistrat la administratia financiara dar presupun ca da din moment ce desfasor o activitate comerciala si sunt platotor TVA
Răspuns la discuția contract inchiriere
contractul este intre 2 firme
Răspuns la discuția contract inchiriere
imi puteti da niste sfaturi cum sa procedez in continuare
Răspuns la discuția contract inchiriere

am probleme cu contractul de inchiriere.proprietara doreste sa rezilieze contractul unilateral inainte de termen (3.5ani)fara motiv cu toate ca in 6 ani nu am intirziat si chiria si nu am avut neintelegeri
Răspuns la discuția contract inchiriere
dar poate sa faca acest lucru?/
Răspuns la discuția contract inchiriere
am probleme cu contractul de inchiriere.proprietara doreste sa rezilieze contractul unilateral inainte de termen (3.5ani)fara motiv cu toate ca in 6 ani nu am intirziat si chiria si nu am avut neintelegeri