avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate cataioan

Activitate cataioan

s-a modificat legea din 2001 ? stiam ca trebuie completat de fata si trebuia obligatoriu sa ma intrebe daca am obiectii la ce a scris el acolo in PV. Nu a auzit nici un coleg muzica si m-au intrebat dimineata dc batea administratorul tare la usa mea.
A fost un mini chef in camin care nu a deranjat pe nimeni inafara de portar, care statea afara si ne-a auzit pt ca aveam geamul deschis (mentionez ca aveam doua boxe de 2w date la jumatate, va dati seama ca restul colegilor de palier nu au auzit muzica). A chemat politia, am iesit pe palier , am zis ca nu am buletinul la mine, mi-au luat datele (erau doi politisti) si mi-a zis unul din ei ca voi primi o amenda acasa. Toate "bune si frumoase" , dar nu au completat procesul verbal de fata cu mine si nici nu m-au intrebat daca am ceva de obiectat, martori din pacate nu am deoarece tocmai plecasera in camera lor. Ma gandesc ca vor trimite vreo amenda prin posta si apoi vor trebui bani de judecata in cazul in care nu doresc sa o platesc deoarece nu mi-au spus motivul scris in PV si nici daca am de facut obiectiuni. Multumesc si va doresc o seara placuta.