avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate razgandeanu

Activitate razgandeanu

Imi puteti spune unde gasesc legislatia pentru aceasta problema? Daca cineva a facut o facultate la buget, toti anii din ciclul respectiv (si nu a incheiat facultatea cu licenta) si acum se inscrie la alta facultate. Exista o baza de date in care se poate gasi informatia ca respectivul a mai facut o facultate la buget? Sau pentru a afla acest lucru trebuie o investigatie relativ amanuntita? Dupa cum v-ati dat seama, persoana respectiva vrea sa faca a 2a facultate tot la buget, banuiesc ca acest lucru nu este permis, dar el isi asuma un risc, si vrea sa stie gravitatea faptei. Va multumesc anticipat !
intrebarea e, daca fac respectivul master, voi dobandi competentele tehnice necesare pentru a semna un proiect de drumuri ? (doar drumuri, fara poduri) scuze ca am fost cam neclar
Am o nelamurire care ma consuma de ceva vreme, urmeaza anul viitor sa termin CCIA (Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole), si vreau sa stiu, daca as face un master la CFDP (Cai Ferate, Drumuri si Poduri) respectiv masterul Ingineria Infrastructurii Transportului (vedeti aici planul de invatamant [ link extern ] ?

Stiu ca un master facut in alt domeniu nu prea valoreaza nimic, dar in cazul asta masterul este in acelasi domeniu cu studiile de licenta care le urmez, respectiv Inginerie Civila, doar specializarea difera.

Sau daca nu stie nimeni raspunsul, poate macar stiti cui ar trebui sa ma adresez