avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate vaduva lacramioara

Activitate vaduva lacramioara

eu aveam o dacia 1300, pe care am vandut-o unora acum 16 ani pentru a o duce la fier vechi, toate actele sunt la mine, mai putin placutele de inmatriculare. Pe vremea aia nu se dadea certificat de dezmembrare. Am reusit sa o scot de la primarie sa nu mai platesc impozit pentru ea, printr o declaratie la notar pe propria raspundere, dar cum o radiez de la politie?
buna seara, va rog sa imi spuneti in mod concret cand trebuie sa depun actele pentru concediu de crestere copil 2 ani, copilul este nascut pe 12 ianuarie 2014, dar eu vreau sa merg la servici nu vreau sa intrerup deloc, si am inteles ca voi primi 200 RON alocatia si 500 RON lunar timp de 2 ani ca ma intorc la servici.ce alte drepturi mai am?multumesc
Buna ziua, as dori sa va intreb daca exista vreo modalitate prin a da RAJA Constanta in judecata deoarece suntem foarte nemultumiti de talharia pe care o face aceasta institutie luandu-ne triplu fata de cat consumam, astfel: factura de ex pe luna ianuarie 2011 cuprinde : consum apa 9 m =25 ron, canalizare - 10m - 26 ron si meteo-12 m=27 ron TOTAL:78RON+TVA. Acestea fiind spuse noua nu ni se pare normal cu meteo asta, cum sa platim ceva ce nu consumam si nu folosim, culmea si la ce preturi.Nu stiu daca am fost explicita, dar sunt foarte interesata si astept un raspuns din partea dvs pentru ca suntem foarte multi, si mai ales vecini care suntem dispusi sa dam Raja in judecata si ma intereseaza cum sa procedez si un avocat.Va multumesc anticipat