avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2243 soluții astăzi
Forum Activitate budrom

Activitate budrom

maine am ultimul termen, am amanat deja de 2 ori, stiu de cei 3 ani non prescriere, ma incadrez inca inauntrul lor. ce spun eu maine judecatorului, in sustinerea revocarii suspendarii pedepsei condamnatului?
in urma accidentului nu mai pot lucra si nici nu mai am bani, am scris asta, de aceea nu am demarat executarea silita, oricum nu am ce executa, m-am gandit ca revocarea poate il va speria pe condamnat.
exact, condamnatul a fost obligat la plata unei sume, in hotararea definitiva si irevocabila. dar ignora total aceasta hotarare, in timp ce eu sunt ramas schilodit.
Buna seara,
ce pot face in cazul in care sunt victima unui accid. rutier si inculpatul nu a platit nimic, desi a fost obligat si-n latura civila. A fost cond. la inchisoare cu suspendare si ..atat. Eu m-am gandit si statuit am initiat o actiune pt revocarea suspendarii, in speranta ca poate asa va plati suma datorata. Mentionez ca-n urma accid. nu mai pot lucra si nu am bani, de aceea n-am apelat la exectutorul judec. Ce as putea face acum?, Caci am aflat ca-n Romania, inca nimeni n-a facut puscarie pt culpa rutiera....daca nu avea antecedente penale. Apreciez orice ajutor. Multumesc,
Doresc reprezentare profesionista in cazul unei revocari a masurii de suspendare a executarii pedepsei sub supraveghere (art 447 Cpp, art 86 ind 4 Cp). Am aflat ca exista practica jud. ca nicio actiune de aceste gen sa nu aiba sanse de castig, in cazul unui culpe auto. Eu sunt petentul.