avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate M_Lau

Activitate M_Lau

Răspuns la discuția Incetarea Contractului De Munca
Contractul initial de munca era facut pe 1 luna , deci 5 zile lucratoare . In aditie la acest contract mi s-a facut unul de 3 luni ca apoi sa mi se faca pe nedeterminat prin adaugarea unui act aditional la contractul de munca . Perioada de proba se suspenda ptr fiecare act aditional si nu se ia in considerare pentru actele aditionale ? Sau un act aditional este un contract propriu-zis ? Mi se pare ca legislatia curenta are gaura asta inexplicativa in ea si este ciudat .
Buna seara ,

As dori sa stiu daca atunci cand ti se prelungeste contractul de munca de pe perioada determinata pe perioada nedeterminata prin adaugarea unui act aditional la prezentul contract de munca perioada de proba nu mai este inclusa in clauzele noului contract ?

Intreb asta deoarece vreau sa imi depun notificarea de incetare a C.I.M. imediat sub clauza Probei De Munca mandatoriu pentru toate contractele .


Astept un raspuns si va multumesc foarte mult pentru orice raspuns .

Laurentiu
Am facut contract cu ei pe 24 de luni si as dori dupa 8 luni sa il anulez , fiindca serviciile sunt foarte proaste , si sunt foarte nesatisfacut de el , am sunat la ei si mi-au spus ca nu au ce sa faca si ca ar putea sa imi mareasca viteza si sa-mi dea alte oferte , vreau sa-l anulez neaparat ...platesc enorm de mult pentru servicii proaste...