avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate camelia_mihai

Activitate camelia_mihai

Răspuns la discuția Calcul - Diurna 2011 - Amsterdam
camelia_mihai a scris:

Buna ziua,

Duminica 13 martie plec pentru 4 zile in interes de serviciu in Amsterdam si as vrea sa stiu care este calculul diurnei pentru Amsterdam in 2011.

Multumesc frumos



mentionez ca lucrez in sectorul privat
Buna ziua,

Duminica 13 martie plec pentru 4 zile in interes de serviciu in Amsterdam si as vrea sa stiu care este calculul diurnei pentru Amsterdam in 2011.

Multumesc frumos
Multumesc foarte frumos pentru raspuns si pentru promptitudine!
Saptamana trecuta lui sotului i s-a luat carnetul pe nedrept.
La o trecere de pietoni a acordat prioritate pietonilor fiind pe banda a 3 –a . Dupa ce au trecut toti a dat sa plece si a observat o pietoana fugind spre trecere, astfel ca a oprit din nou numai ca acum era deja pe trecere cu masina. Pietoana a ales sa ocoleasca masina prin spate.
Cativa metri mai incolo a fost oprit de un politist care i-a luat carnetul pentru neacordare de prioritate.
Nu a semnat procesul verbal ci a trecut obiectii pe procesul verbal: relatand povestea de mai sus.
Nu ne-am facut griji crezand ca depune contestatie si se va vedea pe filmare tot incidentul.
Am inteles ca de fapt vom pierde contestatia pentru ca la tribunal se trimite numai poza- in care era deja pe trecere- si nu toata filmarea.
Seful i-a propus sa ii dea 200 Euro unei cunostinte a lui care sa ii rezolve contestatia.
Va rog sa ma ajutati daca se poate in aceasta procedura cu niste lamuriri:
1. Ar putea sa depuna contestatie si sa recuperze carnetul fara a apela la un avocat?
2. Daca apelem la un avocat pentru aceasta contestatie care ar fi costul mediu pentru procedura.

Va multumesc,
Camelia